Made in Slovenia

Tłumaczenie: Tomasz Łukaszewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Balkan". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Graffiti BC
Made in Slovenia

Made in Slovenia jest drugim zbiorem opowiadań Aleša Čara. Składa się z pięćdziesięciu krótkich opowiadań, tzw. short short story, z których każde poprzedzone jest cytatem ze słoweńskich mediów z 2006 roku. Cytaty, które dotyczą bardzo szerokiego zakresu wiadomości, od polityki, poprzez czarną kronikę, aż po informacje plotkarskie z prasy brukowej, są wprowadzeniem do fikcyjnego opowiadania. Cytaty są impulsem, za pomocą którego Čar tworzy prozę opowiadającą o bohaterach wiodących życie w Lublanie oraz innych słoweńskich miastach, bohaterach uwikłanych w przeróżne sytuacje, borykających się z najróżniejszymi problemami, uzależnionych, zagubionych, często zdegenerowanych. Rzeczywistość opowiadań Made in Slovenia to rzeczywistość posttransformacyjna, ukazująca drogę, którą Słowenia przeszła i przechodzi po upadku Jugosławii, uzyskaniu niepodległości, wstąpieniu do Unii Europejskiej, wstąpieniu do walutowej strefy Euro. Drogę, która wpłynęła na losy bohaterów, najczęściej w sposób destruktywny.

panna_es | 2012-01-21
Katarzyna | 2010-10-31