The Playbook: Suit up. Score chicks. Be awesome.

Wydawnictwo: Fireside
978-1439196830
poradniki
angielski
Oceansoul

Since the dawn of history man has searched for the answer to the most fundamental of questions: “Why am I here . . . not banging chicks?” The search is over. Now, with the help of The Playbook, you’ll be able to approach any beautiful woman, discover her innermost passion, and use that to trick her into sleeping with you. You’ll master more than 75 seduction techniques, developed by pickup guru and all-around good guy Barney Stinson, guaranteed to turn you into a bona fide ladies’ man.

zabielka | 2016-03-15
Przeczytana: 09 marca 2016

Nie No Bomba!!!
Postanowiłam że namówię Swojego przyjaciela na kilka "Akcji" Coś mi sie wydaje że podopisuję trochę "udoskonaleń" :)
Dobra zabawa gwarantowana. :)
Jak Tu można nie kochać Barneya??
Czytałam przez jakiś czas. Czasami na "posiedzeniach z przyjaciółmi wyciągaliśmy kodeks i czytaliśmy :)
Polecam każdemu kto lubi serial "Jak Poznałem Waszą Matkę". Tym którzy nie lubią również polecam The Playbook. :)
Cieszę się że mam go na półce.
Pozdrawiam :)

Gąska | 2014-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Daddy’s Home!
Uwielbiam postać Barne’a. To mój idol i mentor. Gdybym była facetem, chciałabym żeby ten wariat był moim najlepszym kumplem i skrzydłowym. Jestem fanką serialu How I met Your mother więc po książkę sięgnęłam chętnie. Polecam ją również czytelnikom, którzy nie mieli do czynienia z sitcomem. Należy ją potraktować z przymrużeniem oka. Wiadomo, że nikt o zdrowych zmysłach nie rozbierze się do naga w barze. Nie istnieją również kobiety aż tak głupie i naiwne by uwierzyć, że potarcie penisa powoduje spełnienie życzenia ;) Praktycznie w każdym przypadku koleś by oberwał ode mnie w papę za takie teksty..no chyba, że byłby to Barney :)
Już od pierwszej strony poradnik wywołał uśmiech na mojej twarzy, dzięki słowom:

„Playbook dedykowany jest tym cudownym stworzeniom,
Które sprawiają, że serce młodego chłopca bije szybciej,
Mężczyzna w średnim wieku płacze z radości,
A stary człowiek się uśmiecha:
Piersiom”

Kto obejrzał choć jeden odcinek serialu, wie iż Barney Stinson jest...

Sylwia | 2012-11-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak podrywać kobiety uczy gej:)

Magdalena | 2013-04-30
Przeczytana: 14 grudnia 2012

„Playbook – podręcznik podrywu” Barney’a Stinson’a i Matt’a Kuhn’a to książka, której nigdy w życiu bym nie kupiła. Nie interesuję się tego typu poradnikami i nie sądzę, że w tej dziedzinie życia trzeba się szkolić. Po przeczytaniu tej pozycji wiem, że nawet jeśli jest się całkowitym fajtłapą w tych sprawach, nie należy uczyć się korzystając z tej książki. „Playbook” trafił w moje ręce przypadkowo. Wygrałam tę pozycję w jednym z konkursów.

„Playbook – podręcznik podrywu” reklamowany jest jako książka głównego bohatera serialu „Jak poznałem waszą matkę?” oraz autora poradnika „Kodeks bracholi”. Podzielony jest na kilka części. Autorzy w każdej z nich przedstawili propozycje przedstawień dla początkujących podrywaczy, dla amatorów, dla „lasek”, dla zapracowanych w boju oraz dla zaawansowanych.

Nie rozczarowałam się tą pozycją, ponieważ niczego od niej z założenia nie oczekiwałam. Jednak wielokrotnie od samego początku, już nawet podczas czytania dedykacji (!), czułam zażenowanie....

Weronika Rudnicka | 2014-12-24
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Jako wielka fanka serialu "How I met your mother" nie potrafię się powstrzymać od sięgania po wszystko, co z nim związane. Kiedy zobaczyłam "Playbook", wiedziałam, że muszę go przeczytać od deski do deski.
Niesamowicie było na powrót zanurzyć się w jednej z ulubionych, alternatywnych rzeczywistości. W każdym z "przedstawień" opisanych w książce odnajdywałam konkretny odcinek serialu. Specyficzny język i dowcip sprawiły, że uwierzyłam w udział Barneya Stinsona w powstawaniu poradnika, a każda kolejna kartka wywoływała uśmiech na mojej twarzy. Szybka i przyjemna lektura.
Serdecznie polecam wszystkim entuzjastom HIMYM. "Playbook" na pewno pomoże choć na chwilę zapomnieć, że nasz ulubiony serial zakończył się na dobre ;)

książek: 1937
Ciarolka | 2013-07-05
Przeczytana: 30 czerwca 2013

SUIT UP. SCORE CHICKS. BE AWESOME.

Jeśli oglądaliście choć jeden odcinek kultowego serialu How I met your mother to wiecie, że Barney Stinson jest jego najbardziej charakterystyczną postacią. Podrywacz, żigolo, zdobywca... to tylko niektóre z miliona epitetów, którymi można go określić. To zdecydowanie mój ulubiony bohater, którego teksty są zabójczo śmieszne.

Otóż ten właśnie Barney stworzył księgę, o której istnieniu długo długo nikt nie miał pojęcia - nawet jego najbliżsi przyjaciele. Obdarza ją ogromnym szacunkiem, wręcz czcią nie pozwalając nikomu jej dotknąć, szczególnie kobietom. Zawiera ona kilkadziesiąt metod podrywu, jakie w swojej "karierze" choćby raz zastosował. Polegają one głównie na kłamaniu (a raczej wcielaniu się w rolę) i przebieraniu się, ale czego nie zrobi zdesperowany mężczyzna, by poderwać dziewczynę? Barney postanowił wydać księgę, by każdy facet, amator i bardziej doświadczony, mógł poznać jego niezawodne sposoby na uwodzenie nieświadomych...

miqa | 2012-11-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 14 listopada 2012

W lipcu tego roku miałam okazję czytać „Kodeks bracholi” (recenzja tu) autorstwa Barney’a Stinsona i Matta Kuhna. Ten nieprzewidywalny i bardzo skuteczny duet bawi fanów serialu „Jak poznałem waszą matkę” (eng. „How I Met Your Mother”) na całym świecie. Dla tych, którzy nie wiedzą: Barney Stinson, fikcyjna postać serialu „Jak poznałem waszą matkę” emitowanego na Comedy Central, mężczyzna, który garnitur ma nawet za piżamę, niezmordowany podrywacz i łamacz kobiecych serc, grany przez wyjątkowego Neil’a Patricka Harrisa. Matt Kuhn jest zarówno scenarzystą tego serialu, współautorem kilku odcinków jak i autorem takich książek jak: „Kodeks Bracholi”, „The Playbook. Podręcznik podrywu” i „Goodnight Bro” (2013). Barney Stinson i Matt Kuhn stworzyli poradnik, dla tych, którzy „są zbyt żałośni”, by poderwać laskę i dla tych, którzy szukają kreatywnych pomysłów, które dodadzą ich repertuarowi podrywu nieco pikanterii. Książka jest dedykowana kobiecym piersiom.

Całość recenzji na moim...

Asia Brak | 2018-07-02

Książka wciąga tak samo jak poprzednia. Jeśli ktoś oglądał serial to dokładnie wie o co chodzi oraz widzi, że książka dokładnie nakłada się z tym co było w serialu. Polecam! :)

4b1 | 2014-02-15

Osobiście uważam, że książka jest świetna jeśli człowiek potrafi się do niej nastawić z dystansem, niczego nie należy tam brać na 100% poważnie, bo można się niepotrzebnie zrazić :) Pozycja obowiązkowa dla fanów serialu, jedynym minusem jest tłumaczenie, które czasem brzmi po prostu zabawnie (dla przykładu "Bro=Brachol"). Ogólnie czytało mi się przyjemnie, zwłaszcza gdy przypominałam sobie poszczególne odcinki serialu w których dany sposób na podryw został wykorzystany. Szkoda tylko, że na ostatniej stronie nie widniał napis "The Robin" znany fanom serialu.

comboometga | 2015-08-18
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Książka zajęła mi 1,5 godziny.
Trudno powiedzieć czy je zmarnowałam czy nie.
Trochę się przy niej pośmiałam ale ciągłe czytanie o bzykaniu jest niezbyt dobrą formą rozrywki.
Humor Barneya z serialu Jak Poznałem Waszą Matkę jest świetnie zachowany.
Poza tym, nie sądzę by którekolwiek z tych ''technik'' miały się udać.
Jeśli jesteście fanami serialu to możecie chcieć poznać Playbook.