Herezja znaczy wolność

978-83-7377-316-5
herezja, wolność, myslenie, filozofia
filozofia i etyka
Sahara9

Jerzy Prokopiuk religioznawca, filozof, psycholog, antropozof, gnostyk to autor, którego przedstawiać nie trzeba. Od lat jego prace i poglądy stają się przyczynkiem do polemik i dyskusji na temat natury dobra i zła, stosunku człowieka wobec religii i jego miejsca w rzeczywistości tak materialnej, jak i duchowej. Nie inaczej jest w przypadku jego najnowszej książki. Herezja znaczy wolność to...

Herezja znaczy wolność to zbiór porywających, prowokujących do myślenia esejów, roztrząsających paradoksy wiary, zgłębiających ścieżki życia duchowego, czy wyznaczających nowe, inspirujące szlaki interpretacji zagadnień, o których wydawać by się mogło, że powiedziano już wszystko.

Czy diabeł może skusić Boga? Czy możliwe jest, by sam Chrystus był heretykiem? Dlaczego sprawiedliwi są poddawani próbie? I jakie są pożytki płynące z grzechu?

Prowokujące reinterpretacje Biblii, czy szokująca prawda faktów historycznych zadająca kłam politycznie poprawnym źródłom, to jedynie początek walki o wolność myślenia! Odważny i inspirujący materiał sprawi, że zbliżysz się o krok bliżej do prawdy nawet tej niewygodnej i często wypychanej poza margines życia codziennego!
Pamiętaj, że nikt nie ma prawa wmówić Ci, w co masz wierzyć! Dołącz do grona Heretyków pozytywnych i zakwestionuj wartości uznane przez innych za pewnik niech prawdziwa wolność myślenia stanie się Twoim udziałem! Najgorsze co może się zdarzyć to to, że zaczniesz żyć w zgodzie z własnym sumieniem!

książek: 2012
Shetani | 2012-09-01
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Herezja od zawsze kojarzy się ludziom, a przynajmniej większości, z czymś złym. Heretyków nie raz posądzano o konszachty z diabłem, odprawianie mrocznych rytuałów czy też szerzenie niegodziwych myśli i poglądów. Ileż to ludzi niepotrzebnie spłonęło na stosach w czasach Inkwizycji? Do tej pory herezja jest według wielu czymś zakazanym i odmiennym. Heretyk to osoba, z którą nie powinno się zadawać, a co dopiero rozmawiać lub przyjaźnić. Cóż to za błędne stwierdzenia…

Jerzy Prokopiuk jest polskim gnostykiem i antropozofem, przetłumaczył także wiele książek, napisał wiele esejów, dla wielu ludzi stanowi autorytet jeśli chodzi o ezoterykę. Do tej pory nie spotkałam się z jego twórczością, „Herezja znaczy wolność” jest pierwszym dziełem tego autora, które dane mi było przeczytać. Bardzo zainteresował mnie tytuł, bo trzeba przyznać, że brzmi nieco tajemniczo, mistycznie i fascynująco. Dlatego zapewne wybrałam tą pozycję jako pierwszą, ale myślę, że następne dzieła autora także z chęcią...

Daria | 2016-05-24
Marcin J | 2015-03-25