Księga Duchów

83-86757-73-6
filozofia i etyka
Daniel

Inne wydania

Pewnego wieczora, żona profesora Rivaila, Amelie Boudet wręczyła mu paczkę, którą chwilę wcześniej przyniósł listonosz. Znajdował się w niej list, w którym przeczytać można było następujące słowa: "Panie Allanie Kardecu, wyrażam moją wdzięczność, przesyłając Panu znajdującą się w tej paczce książkę. Chcę także opisać moją historię, prosząc jednocześnie, by dalej pracował Pan nad tym, by przynosić światło ludzkości - mam bowiem ku temu ważny powód."

Autor listu pisał, że zrozpaczony po śmierci swojej żony, zdecydował popełnić samobójstwo. O świcie udał się na most. Gdy oparł na jego barierce prawą dłoń, by wspiąć się na nią i rzucić się w wodną otchłań, potrącił jakiś przedmiotu, który spadł mu pod nogi. Ku jego zdziwieniu była to książka. Wziął ją do ręki i w świetle latarni przeczytał zapisane w niej słowa: "Ta książka uratowała mi życie. Proszę ją uważnie przeczytać i z niej skorzystać. - A. Laurent".

Allan Kardec odłożył list i spojrzał na przesłaną książkę. W paczce znajdował się egzemplarz "Księgi Duchów". Na jej pierwszej stronie zauważył nie tylko słowa, które zacytowane były w liście, ale także dopisek: "Moje życie też uratowała. Niech Bóg błogosławi dusze tych, którzy pomogli w publikacji tej książki. Joseph Perrier.”.

Nie wiadomo, czy historia zaczerpnięta z książki "Duch Prawdy" jest prawdziwa, z całą pewnością jednak ludzi, którzy wpisaliby podobną dedykację na pierwszej karcie Księgi Duchów są na całym świecie tysiące. Cóż jest wyjątkowego w książce, o której dziennik Courrier de Paris w rok po jej wydaniu pisał: "Księga Duchów autorstwa pana Allana Kardeca, jest nową stronicą wielkiej księgi nieskończoności i jesteśmy przekonani, że w przyszłości na tej właśnie stronie umieszczona zostanie zakładka"?

Księga Duchów to dzieło wyjątkowo. Allan Kardec zebrał w niej ponad tysiąc pytań, które nurtują od zawsze ludzkość i odpowiedzi, które na nie uzyskał od Duchów. Odpowiedzi te są wyjątkowe nie tylko dlatego, że podyktowane zostały z zaświatów, ale przede wszystkim z tego powodu, że przedstawiają logiczną i spójną wizję naszego życia - wizję, która wyjaśnia nam przyczyny cierpienia, sens naszego istnienia, los, który czeka nas po śmierci. Odpowiada nam na pytania: Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy? Czytelnik znajdzie w niej słowa pociechy, dzięki którym będzie w stanie stawiać czoła codziennym problemom, ale także potwierdzenie tego, że nasi zmarli bliscy wciąż żyją i przebywają obok nas.

Bez wątpienia dzieło to jest lekturą obowiązkową dla wszystkich tych, których interesuje tematyka życia po śmierci, a także tych, którzy szukają swojego miejsca życiu i wyjaśnienia zawiłych kwestii od zawsze nurtujących ludzi.

źródło opisu: www.rivail.pl

źródło okładki: www.rivail.pl

TheMoonAdi | 2014-07-06
Przeczytana: 08 maja 2013

Książka będzie skarbem dla ludzi, którzy:
- nie wierzą w duchy i życie po śmierci (po tej książce uwierzą)
- chcą ZROZUMIEĆ jaki tak naprawdę jest otaczający nas wszechświat, zamiast ŚLEPO WIERZYĆ w to, co głosi chrześcijaństwo i inne religie
- próbują zawsze obalić logicznymi argumentami przedstawione im prawdy
- chcą poznać podstawowe założenia spirytyzmu.

Obraz świata, jaki przedstawiają Kardecowi duchy jest tak logiczny i spójny, że mimo upływu 157 lat od napisania tej książki nie da się podważyć w niej absolutnie nic.

Allan Kardec pozostał prywatnie przy chrześcijaństwie mając jednak nadzieję, że uzna ono kiedyś reinkarnację i skończy z głoszeniem wiecznego potępienia (w końcu Bóg nas kocha i każdy zawsze zasługuje na następną szansę).

Polecam, bo książka potrafi całkowicie odmienić życie.

Breaking_Inside | 2014-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Swego czasu zaczęłam myśleć o bezsensie życia, a mianowicie o tym, iż nie ma sensu żyć, skoro i tak umrę; że po śmierci stracę wszystko, co osiągnęłam w życiu doczesnym. Tę książkę znalazłam w bibliotecznym antykwariacie" i mogę bez ogródek wyznać, iż dzięki temu dzieło nabrałam chęci do życia i odnalazłam sens mej egzystencji. Książka świetna, szczerze polecam. :)

Ania | 2014-03-06
Na półkach: E booki
Przeczytana: 06 marca 2014

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki.Można tu znaleźć odpowiedzi na nurtujące od wieków ludzi pytania .
Co się dzieję z duszą po śmierci?
Czy jest piekło, niebo , czyściec?
Co się dzieje z samobójcami?
Jaki jest cel duszy na ziemi?
Kto to jest Anioł stróż?
Czy możemy jasnowidzieć, poznać tajemnice przyszłości?
I jeszcze wiele innych zagadnień z dziedziny życia i śmierci.
Z całą odpowiedzialnością polecam przeczytanie tej książki. Możecie być na prawdę zaskoczeni jej treścią :)

Daniel | 2010-07-28
Przeczytana: 2009 rok

Pewnie jak większość ludzi, zastanawiałeś się czy istnieje życie po śmierci? Co właściwie dzieje się z naszymi duszami gdy opuszczają ciało? Czy w ogóle cokolwiek się dzieje? Może chciałeś dowiedzieć się, czy duchy naprawdę są wśród nas? A co z Bogiem? Czy rzeczywiście istnieje jakaś niezwykła "siła sprawcza", od której wszystko się zaczęło? Dzięki wieloletniej pracy Allana Kardeca, mamy okazję poznać zasady rządzące niematerialnym światem, zgłębić istotę duchów, poznać ludzkie losy po śmierci, a także dowiedzieć się co tak właściwie jest przyczyną życia na Ziemi. Ta obszerna księga spirytystyczna wprawia czytelnika w oniemienie - zaskakujące fakty tworzące logiczny ciąg potrafią przekonać niejednego niedowiarka. Autor do zagadnienia duchów podszedł od strony naukowej - wielokrotnie badał zjawiska manifestacji, brał udział w seansach, po czym krytycznie analizował zdobyte materiały. Po tych badaniach wyselekcjonował najważniejsze informacje i spisując je na zasadzie...

Marcin Stachelski | 2012-10-16

Jedna z tych książek, które ukształtowały mnie jako człowieka. Bardzo polecam!

Damian | 2012-03-25
Przeczytana: 2008 rok

KLASYK TEJ DZIEDZINY :)

Izoana | 2015-07-31
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 31 lipca 2015

Obok ,,Księgi" nie powinno się przechodzić obojętnie.Jest z rodzaju tych,które należy przemyśleć,a później wyciągnąć z niej wnioski i wcielać je w życie.Bo wiedzę,którą przekazały Kardecowi Duchy,a właściwie dusze ludzi żyjących przed nami,znamy podświadomie.Większość prawd jest oczywista,ale tutaj poparte są przez kogoś,kto stoi wyżej od nas,a materia nie ma na niego wpływu.Byłoby kłamstwem,gdybym powiedziała,że przeczytałam ją szybko,ale spowalniało mnie chyba tylko to,że niektóre wypowiedzi i wyjaśnienia są dla mnie zbyt trudne do zrozumienia i trochę zawiłe.Na pewno będę chciała jeszcze do niej wrócić.Filozofia spirytystyczna skłania do przemyśleń na temat naszego dotychczasowego,jak i przyszłego życia,oraz otaczającego nas świata,który jest zresztą niewielki w całym ogóle.Przede wszystkim uświadamia nam,że istnieje życie po śmierci.Uważam,że Księga Duchów zasługuje na większy rozgłos,bo nie są to żadne brednie,a chyba niewielu ludzi o niej słyszało.Sądzę też,że gdyby była taka...

CrAxMaN | 2016-10-23
Na półkach: Ulubione

Allan Kardec to badacz tzw. 'spirytyzmu' oraz fenomenu 'latających stolików'. To prekursor XIX wiecznej filozofii spirytystycznej, która dała podwaliny pod dzisiejszą parapsychologię. Księgę duchów zdecydowanie polecam ludziom zajmującym się rozwojem duchowym. Księgę duchów polecam zweryfikować z przekazami XX wiecznego (nieżyjącego już) 'hipnotyzera' (badacza 'regresji hipnotycznej' i fenomenu reinkarnacji) Dr Michaela Newtona.

Wojch | 2013-11-21

Świetny "duchowy" materiał dla ducha, imponuje logiczną całością i odpowiada w całkiem sensowny sposób na pytania egzystencjalne. Odpowiednio wymierzona dawka filozofii i religii dla każdego.

lubka | 2014-10-30
Przeczytana: 30 października 2014

Niestety, dla mnie stekbzdur. Chyba zbyt twardo stoję na ziemi.