Zgłosuj na książki roku 2017

Tao fizyki

Tłumaczenie: Paweł Macura
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Nowej Myśli Wodnik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Tao of Physics
83-7120-829-4
filozofia i etyka

Książka szybko stała się światowym bestsellerem i sztandarową pozycją ruchu New Age. Capra jako pierwszy wskazał religijno-światopoglądowe konsekwencje fizyki dwudziestego wieku, odkrywającjej zbieżność z tradycją filozoficzną Wschodu, gnozą i myśleniem magicznym. Przedstawił całkiem nową wizję rzeczywistości, wskazując konieczność fundamentalnej reorganizacji naszego życia.

źródło opisu: Dom WydawniczyRebis 2001.

źródło okładki: Dom WydawniczyRebis 2001.

majkey | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

No może być. Można się dowiedzieć wielu rzeczy o Tao oraz fizyce współczesnej. Autor stara się opisać ideę w której w Tao i w fizyce chodzi o to samo. Czy mu się udało? Prawdopodobnie tak. Czy mi się podobało? Hmm... no jakoś nie specjalnie. Połączenie między Tao i fizyką było zaznaczane nie zawsze. Czasami nie rozumiałam. Czasami się nudziłam. Ale czasami warto takie połączenia sobie uświadamiać.

fijau | 2015-02-11
nexus | 2014-05-12