Buddhism
religioznawstwo, filozofia, buddyzm
filozofia i etyka
Morrigan

Książka jest świetnie napisanym, przejrzystym wprowadzeniem do jednego z najpiękniejszych i najbardziej pasjonujących systemów religijnych i etycznych, jakie stworzyła ludzkość. Rozwój kontaktów ze Wschodem powoduje, że poznanie buddyzmu oraz czerpanie mądrości z tej żywej doktryny stało się pilniejsze niż kiedykolwiek dotąd.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

Yae | 2014-04-21
Na półkach: Przeczytane, Azja
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Książka napisana prostym językiem, dla laików. Polecam osobom, które chcą mieć jakikolwiek zarys jeśli chodzi o temat buddyzmu. Dla tych, którzy mają już jakaś wiedzę, zawartość będzie oczywista i mało wyczerpująca.

OldSmokeOfDoom | 2014-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Nie oceniam tu buddyzmu, a samą książkę. Ta jest bardzo dobrze napisana. Jako wprowadzenia wręcz idealna. Może poczytałbym więcej o buddyzmie zen, medytacji i kilku innych rzeczach, ale przecież to tylko wprowadzenie... :) Jeśli zatem ktoś chce poznać podstawy tej religii (?) to ta pozycja nadaje się do tego bardzo dobrze

Maryśka | 2011-12-15
Przeczytana: 2011 rok

W łatwy i przystępny sposób omawia zasady i filozofię buddyzmu. Dla żółtodziobów.

antara123 | 2017-05-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religijne