Przedsiębiorstwo Holocaust

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza VOLUMEN
The Holocaust Industry: Reflections on the Exploitation of Jewish Suffering
historyczna
Czarodziej

Fragment książki Normana Finkelsteina „Przedsiębiorstwo Holocaust” : Oszuści, handlarze i historia ” Zdaniem znanego izraelskiego pisarza Boasa Evrona tzw. świadomość holokaustu jest niczym innym jak „oficjalną, propagandowa indoktrynacją oraz produkcją sloganów i fałszywego wizerunku świata”, a jej prawdziwym celem „wcale nie jest zrozumienie przeszłości, lecz manipulowanie teraźniejszością”. Hitlerowski holokaust jako taki nie służy żadnym konkretnym celom politycznym. Może on zarówno motywować do sprzeciwu, jak i do poparcia izraelskiej polityki. Kiedy się jednak spojrzy nań przez pryzmat ideologiczny, to, według Evrona, „pamięć hitlerowskiej zagłady staje się potężnym orężem w rękach izraelskich przywódców i żydowskiej diaspory”.

Konkwistadorrr | 2013-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2013

Mocna rzecz! Mocna jednak będzie dla tych wszystkich, którzy mają otwarty umysł, są krytyczni, potrafią zweryfikować swoje poglądy (a to nie jest łatwe, coś o tym wiem). Dla tych ludzi jednak, którzy trochę "siedzą" w tym temacie, a bardziej by chcieli uporządkować swoją wiedzę, poznać kilka ważnych elementów o których się nie mówi w tzw. "głównym nurcie" przekazu medialnego (i coś czuje, że jeszcze bardzo długo się mówić nie będzie) to nie będzie nic super nowego.
Po pierwsze autor jest żydowskim profesorem więc dla tych wszystkich, którzy by coś marudzili o stronniczości to sobie już w tej sprawie nie pojęczą. Po drugie warto zaznaczyć, że profesor ten w pewnym stopniu przez pewne środowiska żydowskie został zdyskredytowany i wciąż jest. Dlaczego? Proste, napisał prawdę. Ech, jak zwykle w świecie ludzi. A cóż takiego napisał? Otóż to, że organizacje żydowskie (szczególnie te funkcjonujące w USA) pisząc brutalnie żerują na holokauście. Żerują czyli robią na tym pieniądze nic, a...

Harald_Hardrade | 2012-06-26

Polecam, pokazuje mechanizm działania niektórych światowych organizacji, o których nie wolno mówić źle

leonid | 2016-01-04

Dla przykładu: "Pokłosie" -film krytykowany, przez część społeczeństwa, za antypolskość ; nagradzany przez państwo.
"Przedsiębiorstwo holocaust" - książka krytykowana, przez część Żydów, za antysemityzm; przez państwo żydowskie potępiana.
Już to jest odpowiednią rekomendacją, by przynajmniej przeczytać.

Krzysztof1993 | 2016-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Oj, zabolała książka tych, do których została skierowana. Tylko jak teraz użyć oręża niezawodnego antysemitismusa, skoro autor sam jest żydowskiego pochodzenia? W takim przypadku sprawę należy najzwyczajniej przemilczeć albo dyskredytować samą osobę naukowca, nie poruszając opisanych przez niego problemów czy kompromitujących treści.

Na początku Norman Finkelstein przedstawia historię stosunków między Izraelem i Stanami Zjednoczonymi oraz późniejszą reorientację USA wobec państwa żydowskiego. Katalizatorem tych przemian była wojna sześciodniowa, w której Izrael rozgromił państwa arabskie. Niemniej przedtem stosunki między oboma państwami były neutralne, by nie powiedzieć chłodne i takie też stanowisko wobec Izraela przejęli amerykańscy Żydzi. Płynęli w głównym nurcie ówczesnej polityki zachodniego hegemona. Rewizja stosunków USA i amerykańskich Żydów nastąpiła, jak już wyżej wspominałem, po wojnie sześciodniowej. Wówczas środowiska żydowskie w Ameryce zdały sobie sprawę, że...

Zwłaszcza | 2016-10-09
Na półkach: 2016, Przeczytane, Historia, E-book
Przeczytana: 09 października 2016

Choć od publikacji książki minęło już kilkanaście lat, wciąż jest w pełni aktualna. Zwłaszcza w Polsce, gdzie raz po raz powraca temat żydowskich uroszczeń. Z kolei ostatnimi czasy w zagranicznych mediach coraz częściej słyszy się o „polskich obozach zagłady”. Chodzi oczywiście o niemieckie, nazistowskie obozy zagłady na terenie okupowanej Polski, ale nie ma tu mowy o tak licznych pomyłkach – to zamierzone, dezinformujące działanie, którego celem jest wybielanie historii Niemiec i przerzucenie odpowiedzialności za tę wielką tragedię narodu żydowskiego na Polskę. A gdy wiadomo, kto jest winny, to wiadomo też, kto ma zapłacić grube pieniądze Światowemu Kongresowi Żydów...
Wcale nie dziwi mnie, że autorowi książki przypina się łatkę antysemity za krytyczne (oparte na rzeczowej ocenie) wypowiedzi pod adresem Żydów. Jest przecież jedną z nielicznych osób, które otwarcie mówią o tym, jak jest, co godzi w interesy „Przedsiębiorstwa Holokaust”. Niestety ten intratny proceder dalej działa...

PrzemekO | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Demonstrująca mechanizmy wyłudzania pieniędzy przez organizacje żydowskie pozycja opatrzona dużą ilością przypisów. Warto zwrócić szczególną uwagę na krytykę "Sąsiadów" Grossa zamieszczona jako posłowie do wydania polskiego.

Coś tak trochę inaczej niż wszyscy. Jaka jest prawda? To takie samo pytanie jak o agenta "Bolka". Wiem, zbrodnia i agenturalna przeszłość to dwie różne sprawy, zwłaszcza ich skala, ale pytanie pozostaje - w co i komu wierzyć? Jeśli świat opiera się na takich kłamstwach to ja przepraszam... (Naiwny jestem?)

Lucyjuicy | 2015-11-30
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 30 listopada 2015

Holokaust czy holocash?
"Jakąż to zagmatwaną siec pleciemy, gdy zaczniemy oszukiwać." Sir Walter Scott

Ciekawe, że na stronie nie ma ofert sprzedaży tej książki.A może jednak można ją kupić?

Silene1310 | 2015-09-16

Zwięźle, prosto i logicznie. A, zważywszy na jego pochodzenie, opowiedzenie się po konkretnej stronie w kwestii żydowskiej mogło nie być dla autora łatwe, więc podwójne chapeau bas.

niemampomysłunanick | 2016-10-11

Krótka, ale treściwa i mocna książka, która potwierdziła moje dotychczasowe przypuszczenia. Wielu z tych rzeczy, o których mowa w tej książce się po prostu domyślałem, coś mi nie pasowało. Teraz moje wątpliwości zostały rozwiane.
Ale były także rzeczy, zdarzenia, o których wcześniej nie wiedziałem bo po prostu nie uczono mnie o nich w szkole.

Po przeczytaniu "Przedsiębiorstwa holokaust" doszedłem do wielu różnych wniosków.