Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie

Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter
literatura faktu

Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie - to opowieść o wielomiesięcznej inwigilacji przez służby specjalne III RP dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, jego bliskich i przyjaciół. Autor bez ogródek odsłania sieć mafijnych interesów z udziałem najważniejszych osób w państwie, pisze o wielkich korporacjach i fundacjach, których jedynym celem było wył udzenie z kasy publicznej setek milionów złotych, o rosyjskich i ukraińskich zabójcach, którzy za miejsce swych spotkań obrali polski Sejm, o tajnych interesach ludzi Wojskowych Służb Informacyjnych i o ich wpływie na losy poszczególnych osób i całego kraju. Przy okazji Sumliński ujawnia prawie nikomu nieznane kulisy najgłośniejszej a zarazem najbardziej tajemniczej zbrodni politycznej PRL – zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki.

źródło opisu: http://www.sumlinski.pl/

źródło okładki: http://www.sumlinski.pl/

Tomek | 2019-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Książka nie jest typową monografią. Momentami czyta się jak niezły kryminał. Niestety oparty o fakty, które skłaniają de refleksji, że Okrągły Stół niczego nie zmienił.

tund | 2019-05-31
Na półkach: Przeczytane, Audio
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Książka dobra i ciekawa. Dużo jednak niedopowiedzeń, niejasności. Jako ze temat dość osobisty dla autora daje jedną gwiazdkę więcej.

Dariusz Latawiec | 2018-10-26
Przeczytana: 26 października 2018

Nie rozumiem jak ktos mozna ta ksiazke uwazac za arcydzielo badz wybitna. Konfabulacje autora s wrecz nie wiarygodne. Pisze on z pozycja wiedzacego co inni mysla, przy okazjiwciskajac swoje teorie. Bardzo tendencyjna, nawet nie ma probu na obiektywne przedstawienie sytuacji, Bardzo sie zawiodlem, poniewz duzo slyszalem o tej pozycji, do nastepnych bede podchodzil z duzym dystansem.

Meszuge | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Warsztat odrobinę lepszy niż w "To tylko mafia", ale niewiele.
Tym razem pan S. opisuje jak to służby specjalne III RP nękały go i prześladowały. Ujawnia układy, korupcję, skandale i przeróżne nieuczciwości. O nieuczciwości Sumlińskiego natomiast można poczytać tu: http://kompromitacje.blogspot.com/2016/01/sumlinski-plagiator-patologiczny.html

Monika | 2018-03-18
Przeczytana: 17 marca 2018

Po tego typu książkach zawsze jestem mocno zdołowana. Dlaczego? A to dlatego,że od polityków, rządu, władzy oczekuje się uczciwości, zasad moralnych, poczucia bezpieczeństwa. Nic bardziej mylnego! Korupcja, układy mafijne,nieczyste zagrania,współpraca z obcymi wywiadami...słowem brud, smród i podłość. I Boże broń jeśli znajdzie się człowiek, który będzie próbował rozwiązać chociaż niewielką część owych niegodziwości. Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński właśnie do nich należy. Inwigilowany, przesłuchiwany, oskarżany o korupcję. Chylę czoła przed tym człowiekiem,jego determinacją, przekonaniami i wytrwałością w dążeniu do prawdy.Dziękuję mu za tą książkę i żałuję tylko,że tak mały odsetek ludzi ją przeczytało,bo powinni wszyscy.Polecam.

Adrian F | 2018-03-13
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 13 marca 2018

Bez oceniania treści merytorycznej można ponowić zarzut dla pana Sumlińskiego o powtarzalność. Gdyby to była moja pierwsza książka tego autora, na pewno dałbym wyższą ocenę. Była to jednak któraś z kolei, więc około 30% jej treści było mi znane z innych publikacji. Moim zdaniem watro jednak przymknąć oko na ten fakt i zagłębić się w niebezpiecznych związkach Wojciecha Sumlińskiego.

Greg Blackbird | 2017-12-09

Historia, którą napisało życie. Nie wiem czy dziennikarze często toczą taką grę z ludźmi, którzy mają takie informacje i chcą się chętnie nimi podzielić. Może sposób narracji to trochę sugerował ale dało się wyczuć że główna historia skończy się złapaniem się na tą trochę naiwną prowokację a potem wielkim laniem od wszelkich służb. Cieszy to że ostatni wyrok sądu dał autorowi trochę sprawiedliwości bo już chyba do końca życia będzie uważał nie tylko na ciężarówki i nie tylko ze żwirem.

krytyk | 2017-11-14

Niezwykle ciekawa lecz w sumie b. smutna opowieść człowieka stłamszonego przez system, który starał się dotrzeć do prawdy, którą na prawo poznać każdy z nas. Oklaski za odwagę autora - dziennikarze śledczy powinni brać z niego przykład. Treść książki budzi wielki niepokój... i rodzi pytanie - jak ta historia mogła się wydarzyć w państwie prawa?

nikt | 2017-09-06
Przeczytana: 05 września 2017

Zawiodłem się. Spodziewałem się większych sensacji. Niestety jednostronny zapis. Mam wrażenie że książka powinna mieć inny tytuł - "Grzechy Bronisława K."

paweł | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Książka "Z Mocy Bezprawia" opowiada o powiązaniach tajnych służb państwa, za światem biznesu i polityki,krótko mówiąc.Książka dość ciekawa,chociaż nic mnie w niej nie zaskoczyło.Wiadomo mi od dawna,że powiązania takie są były i nie wierzę, by szybko się skończyły.Niestety,ludzie potrafią się zeszmacić,dla osiągnięcia własnych korzyści,nie zważając na dobro ogólne.