Wegetarianizm znów na topie

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Interspar
978-83-61011-34-7
Marta Zuzanna

Ogólnie wiadomo, ze wegetarianizm to bezmięsny sposób odżywiania się pokarmami roślinnymi i nabiałowymi. Źródłosłów tej nazwy jest jednak bogatszy. Sama informacja o tym, co się jada, a czego nie, to dopiero wprowadzenie do dalszych wyjaśnień dotyczących przyczyn i motywów tego zaniechania, propozycji nowego, odmienionego jadłospisu. To z kolei otwiera dostęp do szerszych zagadnień dotyczących tego, co chcemy osiągnąć, szukając właściwszych niż dotychczas sposobów odżywiania. Wtedy dopiero okazuje się, że wegetarianizm obejmuje zarówno problematykę zdrowia fizycznego i psychicznego, jak i zagadnienia ekonomiczne, ekologiczne, moralne i kulturalne. Że nie można zmienić sposobu odżywiania, nie zmieniając sposobu myślenia i oceniania. Wegetarianizm to zmiana stylu życia, kierunku aspiracji. Już od ponad 30 lat wegetarianizm ma w Polsce coraz większą grupę swoich zwolenników. "Wegetarianizm znów na topie" wychodzi im naprzeciw.

| 2014-01-08

Na samym wstępie trzeba napisać, że nie jest to skarbnica wiedzy na temat wegetarianizmu. Jestem wegetarianką i po jej przeczytaniu zbyt wiele się nie dowiedziałam. Pozycja zawierająca dość ogólną i według mnie małostkową wiedzę o tym sposobie odżywiania.

Katniss | 2013-12-28
Przeczytana: listopad 2013