Rodzinne gniazdo

Tłumaczenie: Anna Czapik
Wydawnictwo: Cyklady
Nestwarme. Wie Tiere Familienprobleme lösen

"Rodzinne gniazdo" jest pełną zdumiewających faktów i śmiałych wniosków opowieścią o miłości macierzyńskiej i jej decydującym wpływie na losy zarówno zwierzęcia, jak i człowieka. Autor, znakomity popularyzator nauki o zachowaniu się zwierząt, dotyka tajemniczych głębi psychiki, gdzie rządzą uczucia, popędy i instynkty, gdzie zaciera się różnica między człowiekiem i zwierzęciem... Książka...

"Rodzinne gniazdo" jest pełną zdumiewających faktów
i zwierzęciem...

Książka przetłumaczona na kilkanaście języków, szybko stała się międzynarodowym bestsellerem.

źródło opisu: cyklady.com.pl

źródło okładki: cyklady.com.pl

ka-milla | 2010-10-28
Przeczytana: 08 marca 2010

"Rodzinne gniazdo" to popularnonaukowa książka o zachowaniach zwierząt - o miłości macierzyńskiej, stosunkach w rodzinie i o wychowywaniu potomstwa. Autor opisuje wiele różnych sytuacji ze świata zwierząt, posługując się przy tym obserwacjami zarówno swoimi, jak i innych naukowców. Odpowiada na wiele pytań i prostuje wiele stereotypów, np. czy to prawda, że kocur zjada swoje młode? Poszczególne historie podzielone są na kilka kategorii - o wysiadywaniu jajek, nawiązywaniu się więzi między matką a dzieckiem, o roli ojca, o związkach między rodzeństwem... Ale tym, co najberdziej mi się spodobało są odniesienia i porównanie z ludźmi. Przypomina czytelnikom, że ludzie też należą do świata zwierząt i że ich zachowaniem też kieruje natura i instynkt. A co najważniejsze - uzmyslawia nam, jak wiele od zwierząt możemy się nauczyć.

LegoLegolas | 2016-10-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Niezwykle ciekawa, nie mogłam się oderwać.

Aleksandra | 2015-12-27

Warto przeczytać.