Zachowania zwierząt. Skuteczne strategie przetrwania

Tierisch Erfolgreich
zoologia, rozród, zachowanie, esej
flora i fauna
megiddovl

Jak samice pawiana uspokajają agresywnych samców? Kiedy nowy przywódca stada wilków przejmuje władzę? Z najnowszych badań nad zachowaniem zwierząt wynika, że najskuteczniejszą strategią przetrwania nie jest bynajmniej zwycięstwo silniejszego nad słabszym, ale związki rodzinne, gotowość pomocy między partnerami oraz rodzicami i dziećmi. W przyrodzie jest miejsce również dla małych i słabych. W niezwykle ciekawy sposób autor udowadnia, że dotychczasowe tezy o życiu zwierząt, często przenoszone na życie społeczne ludzi, są fałszywe.

AsiaG | 2016-05-19
Na półkach: Biologia, Przeczytane
Przeczytana: 17 maja 2016

Przyjemna, ciekawa i napisana prostym językiem. Ciekawe odniesienia i porówanania do zachowań ludzkich. Bogata bibliografia - wszystko poparte publikacjami naukowymi.

Mirriam | 2015-07-12

Świetna! Polecam każdemu!