ちょびっツ
Chobits, persocon, komputer, manga, komiks
komiksy
alien

Hideki Motosuwa, niedoszły student postrzegany jako 'porządny gość, lecz wciąż bez dziewczyny', przyjeżdża do Tokio aby uczyć się do egzaminów wstępnych w szkole przygotowawczej. Tam spotyka się z ostatnim krzykiem mody - komputerami wyglądającymi zupełnie jak ludzie. Niestety, taki komputer to kosztowny gadżet, a naszego bohatera, jak łatwo się domyślić, nie stać na większe wydatki. Pewnego wieczora znajduje wymarzony komputer o ponętnym, dziewczęcym kształcie na śmietniku... Tak rozpoczyna się pełna humoru opowieść o miłości, samotności, ludzkim przywiązaniu do przedmiotów nie posiadających życia. Znaleziona na śmietniku Chii, oprócz tego, że jest dla swego właściciela źródłem nieustającej radości, skrywa tajemnicę bynajmniej nie radosną, prowokującą czytelnika do zadawania pytań o przyszłość ludzi żyjących w coraz bardziej zależnym od elektroniki świecie.

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2003

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Dodi | 2012-10-17
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 17 października 2012

Cudowna! Po przeczytaniu 1 tomu mam przeczucie, że to kolejna moja ulubiona seria ;3
Chii jest po prostu przesłodka! Fabuła tak wciągająca, że nawet nie wiem, kiedy przewracam kolejne kartki :3 kreska również śliczna ^^
Polecam bez dwóch zdań!

Wkp | 2011-11-30

19 letni Hideki Motosuwa znajduj na śmietniku komputer, który w obecnych czasach równa się androidowi o ciele dziewczyny. Zabiera go więc do domu, ale gubi płytę z oprogramowaniem. Jednak wbrew logice komputer - potrafiący wymówić jedynie Chii, które to słowo staje się jego imieniem - działa i potrafi się samoistnie uczyć. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o nieposiadającej numerów seryjnych Chii, Hideki poznaje Kokubunjiego, który odkrywa niezwykłą moc tkwiącą w Chii, a także opowiada mu legendę o Chobitsach - komputerach, które same myślą i działają. Czyżby Chii była jednym z nich? Gdy zaczyna węszyć w sieci, dostaje mailem tajemnicze zdjęcie komputera o wyglądzie Chii podpiętego do dziwnych kabli. Chii zaprzecza, że to ona, ale pikanterii dodaje niepełny napis widoczny na stroju postaci ze zdjęcia: ...hobit. Czyżby legenda byłą jednak prawdą? I co z tym wszystkim ma wspólnego tajemnicza książka znaleziona w księgarni?

8 - tomowa seria pań z Clampa, autorek m.in. X czy Card...

electric_cat | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Nil_Due_Nil_Un | 2014-01-30

Szczerze to miło się czyta. Kreska przyjemna dla oka, taki spokój i delikatność bijąca od bohaterów. Przeczytałam szybko. Ale na tym się kończy. Cholernie nie podoba mi się obmacywanie, wciskanie guziczka między nogami itp. Serio, uważam to za żałosne. Nie polecam. Jest tyle pięknych książek czy mang, że trochę szkoda czasu na to zboczone... coś.

Yevoni | 2015-07-05
Na półkach: Manga, Posiadam, Przeczytane

Ładna kreska, ciekawi bohaterowie, trochę humoru ale pomimo tego jakaś trochę ta manga smętna. Jako fanka mang przeczytałam całą serię ale tylko raz. Nie będę do niej wracała.

grungegirl92 | 2011-11-21

Moje początki z mangą i anime Chobits sięgają czasów gimnazjum. Cieszę się, że w końcu było mi dane przeczytać do końca i mogę wyrazić opinię o papierowej wersji.
Jak dla mnie manga jest po prostu rewelacyjna. Choć z początku może wydawać się jedynie przeciętną, momentami głupkowatą komedyjką z czasem robi się coraz poważniej i mimo, że minęło około 5 lat od zapoznania się po raz pierwszy z tą historią, poruszyła mnie ona niemal tak samo jak wtedy. Fabuła jest ciekawa, humor serwowany w odpowiednich dawkach, nie zabrakło również miejsca na chwilę wzruszenia.
Na pochwałę zasługuje także kreska, która jest naprawdę ładna i cieszy oko. A sama Chi jest po prostu urocza ;).
Nie żałuję ani minuty przeznaczonej na czytanie tej pozycji. Mam do niej ogromny sentyment i chyba zawsze pozostanie dla mnie jedną z ulubionych mang, jeśli nie numerem jeden. Polecam.

WisemantheWise | 2015-10-22
Przeczytana: 2006 rok

Moja pierwsza manga autorstwa pań z CLAMP'u. Któż oparłby się delikatności i naiwności Chii-chan. Również sytuacje w jakich znajduje się Motoki rozbawiają na całego. Polecam fanom Chii

Aiwlys | 2014-04-03
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Manga lekka i przyjemna. Choć na myśl o ilości zboczonych wątków chciało mi się śmiać. Podoba mi się kreska, tajemnica, pewna zagadka i pomysł.

Hinaru | 2015-06-19
Na półkach: 2015, Manga, Przeczytane
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Zapraszam na mojego bloga.
czytajacyzpasja.blogspot.com

Seria całkiem w porządku.
CLAMP symbolizuje się z reguły dobrą fabułą.
Pierwszy tom zapowiada ciekawą historię.

Cruorcia | 2015-05-26

Zabawna, zwariowana historia o niecodziennej miłości (choć może dla Japończyków to chleb powszedni :p)