Death Note 1: Nuda

Desu nōto
837471087X
komiksy

Inne wydania

Death Note opowiada historię genialnego licealisty imieniem Light Yagami, który znajduje tajemniczy notes upuszczony przez shinigami Ryūk. Notes ten posiada niesamowite właściwości: wpisując do niego imię oraz nazwisko osoby, której twarz znamy, ta umiera w określonych przez nas okolicznościach w ciągu 40 sekund. Jeśli w ciągu tych 40 sekund od zapisania imienia ofiary nie zostaną wpisane okoliczności śmierci, osoba umrze na zawał serca. Light dostrzega w tym szansę oczyszczenia świata ze wszelkiego zła. Pod pseudonimem Kira (od angielskiego killer), który to nadali mu jego zwolennicy, zaczyna wprowadzać swój plan w życie. Na drodze staje mu jednak tajemniczy L – legendarny detektyw, geniusz, postrzegający działania Kiry jako zwykłe morderstwa.

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2007

źródło okładki: http://jpf.com.pl

Opinie czytelników (2098)

Manga ta zdecydowanie przerosła moje oczekiwania, spodziewałam się, że będzie bardziej w stylu dla młodych chłopców, ale wessało mnie i całość okazała się interesująca, a największym minusem było to, że za szybko się skończyła, a nowe tomy dopiero w drodze do mnie. Uwielbiam takie serie, gdzie odkładam jeden tom, a już, zaraz, natychmiast mam ochotę zabrać się za kolejny.

Tematyka mangi gość uniwersalna, ale niezwykle ciekawa. Czy człowiek mając w rękach władzę nad życiem i śmiercią, skorzysta z tej okazji? Poznajemy siedemnastoletniego Lighta, który znalazł notes, z nudów porzucony w świecie śmiertelników przez jednego z bogów śmierci – Ryuka. W skrócie mówiąc, wystarczy wpisać do notesu imię i nazwisko żyjącej osoby, a ona umrze. A że w życiu Lighta również zagościła nuda i rutyna, cała przygoda z notesem staje się jeszcze ciekawsza. W jaki sposób Light wykorzysta władzę, jaka dostała się w jego ręce?

Dużo wciągającej akcji, cały czas czekamy w napięciu jak się całość...

Dodi | 2013-07-25
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 25 lipca 2013

Za mangę zabrałam się rok po tym, jak obekrzałam anime. Chciałam przypomnieć sobie jak to wszystko się zaczęło, gdyż jest to zdecydowanie moje ulubiona seria ;3
Oczywiście się nie zawiodłam! Mimo, iż doskonale wiedziałam, jak to wszystko się potoczy, to manga pochłonęła mnie całkowicie. Z pewnością będę kontynuować lekturę w kolejnych tomach ;3

Canis | 2014-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Przyznam, że to pierwsza manga w życiu, jaką przeczytałam. Według mnie bardzo ciekawa fabuła, rysunki dopracowane... co najważniejsze potrafi naprawdę wciągnąć, nawet osobę która nie jest fanem anime, ani mangi, jak ja.

Włóczykijka | 2011-05-28

Ta manga wciąga. Czytając ją automatycznie zastanawiamy się co MY byśmy zrobili. Kibicowali Kirze, czy może tak jak L próbowali powstrzymać zabójce.
Mi osobiście strasznie podoba się styl rysowania Obaty - wspaniale ukazuje emocje i jak już ktoś napisał - świetnie rysuje oczy :)

Gabrysia | 2014-10-11

Death Note o którym chyba słyszał każdy fan mangi , opowiada o chłopcu imieniem Light , który jest świetny w nauce i ma same dobre oceny , a również zawsze znajduje się na 1 miejscu jeśli chodzi o egzaminy i sprawdziany.
Pewnego dnia znajduje zeszyt który nazywa się " Death Note " , który natomiast zgubił Bóg Śmierci ,specjalnie wyrzucając go do świata ludzi , z powodu.. Nudy.
W ten oto sposób zaczyna się długa , obfitująca w zwroty akcji przygoda Light'a i Boga Śmierci, bowiem kiedy chłopak wpisze do zeszytu imię i nazwisko danej osoby i wyobrazi sobie jej twarzy , ta osoba umiera.
Light chce oczyścić świat z wszelkich złych ludzi , przestępców i morderców.
Jednak jest ktoś kto chce mu przeszkodzić. Tym kimś jest "L", chłopak pomagający policji w schwytaniu Light'a.
Oboje nie znają swojej tożsamości, dlatego czytelnik nie wie który z nich wygra.
***
Kreska jak na stare lata nie jest zła , ale nie wymagałam od niej zbyt wiele. Mimo wszystko jest bardzo przyjemna.
Jestem mile...

modli | 2014-09-17

OPINIA O CAŁEJ SERII.
Jeden z najdoskonalszych komiksów, jakie kiedykolwiek czytałem. I na bank najlepszy kryminał.
Opowieść o studencie, który przez przypadek wchodzi w posiadanie notesu jednego z Bogów Śmierci tzw. Death Note- Notesu Śmierci. Osoba, której nazwisko zostanie wpisane do notesu, umrze. Znalazca notesu, Light Yagami, postanawia oczyścić świat z ludzi, których uzna za niebezpiecznych. Notatnik rządzi się szeregiem własnych zasad, które stopniowo będziemy odkrywać, jednak główną oś fabuły stanowi gra między Lightem, a tajemniczym bezimiennym detektywem, który wydaje się być genialny na tyle, by odnaleźć nawet takiego sprawcę-widmo, jakim jest Light (notatnik zabija na odległość).
Komiks jest niezwykle pomysłowy, do maksimum wykorzystuje potencjał idei notatnika, a twórcy mają na tyle pary, by każdy ze 108 rozdziałów wciągał i kończył się cliffhangerem. Interesujące postaci, wciągająca fabuła i zagadki skonstruowane z zegarmistrzowską precyzją to cechy nieodzowne dla...

Osoba, której imię i nazwisko zostaną zapisane w tym notesie, umrze...

Do czego może być zdolny genialny nastolatek mając w rękach narzędzie umożliwiające zabicie kogokolwiek i w każdej chwili? Uczeń liceum Light Yagami przez przypadek wchodzi w posiadanie śmiercionośnego notesu. Każdy kogo imię i nazwisko zostanie w nim zapisane - umrze. Light szybko wciąga się w grę w zabijanie i po kilku dniach ginie ponad setka osób - sami przestępcy. Policja nie ma pojęcia co się dzieje i podejmuje współpracę z genialnym detektywem o pseudonimie "L", którego prawdziwa tożsamośc nie jest znana. Tymczasem Light'a odwiedza prawowity właściciel notesu - Bóg Śmierci. Czy stróże prawa są w stanie złapać osobę, która potrafi zabijać ludzi bez względu na odległość i porę?

sparrow94 | 2014-01-18
Przeczytana: styczeń 2013

Mega pomysł, mega postacie, mega manga, mega anime. Naprawdę polecam! Coś swietnego! Zmusza do refleksji nad tym, czy mozna wymierzac samemu sprawiedliwosc. Niezwykle inteligentna, przemyslana. Do anime dodałbym jeszcze swietna sciezke dzwiekowa. Mega klimat. Mozna pisac i pisac co mowi samo za siebie.

Mefisto | 2014-08-19
Na półkach: Mangi, Przeczytane
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Bardzo przyjemny kryminał z elementami fantastycznymi.Co do kreski nie mam zastrzeżeń,jest całkiem przyjemna.Historia jest bardzo ciekawa i z chęctią zakupię i zapoznam się z kolejnymi częściami.Podsumowując pomysł na "Death Note"był bardzo interesujący i dobrze zrealizowany.

Yevoni | 2015-07-05

Trochę fantastyki, trochę kryminału i śledztwa, miła dla oka kreska. Do tomiku 7 czytało mi się mangę wyśmienicie później jednak powiedziałam jej zdecydowanie NIE (wszyscy którzy przeczytali wiedzą chyba dlaczego). Mimo tego całość oceniam bardzo dobrze bo pomysł na fabułę jest fewelacyjny.

zobacz kolejne z 2088