Pompeii; Between sisters; Paranoia; Wedding
czteropak
literatura piękna
A--

Książka zawiera skrócone wersje powieści: 1. Pompeje - Robert Harris, tł. Andrzej Szulc 2. Między siostrami (w wersji pełnej: Pomiędzy siostrami)- Kristin Hannah, tł. Małgorzata Grabowska 3. Paranoja - Joseph Finder, tł. Robert Sudół 4. Ślub - Nicholas Sparks , tł. Elżbieta Zychowicz Robert Harris: "Pompeje" W 79 r. n.e. następuje nagła awaria potężnego rzymskiego akweduktu Aqua...

Książka zawiera skrócone wersje powieści:
1. Pompeje - Robert Harris, tł. Andrzej Szulc
3. Paranoja - Joseph Finder, tł. Robert Sudół
4. Ślub - Nicholas Sparks , tł. Elżbieta Zychowicz

Robert Harris: "Pompeje"

W 79 r. n.e. następuje nagła awaria potężnego rzymskiego akweduktu Aqua Augusta. Inżynier Marcus Atiliusz musi za wszelką cenę zapewnić dostawy wody do Pompejów i innych miast Zatoki Neapolitańskiej. Wszystko wskazuje na to, że do awarii doszło na zboczach Wezuwiusza. Zmierzając w stronę wulkanu, Atiliusz uświadamia sobie, że ma do czynienia z siłami, wobec których blednie cała potęga Imperium Rzymskiego.

Kristin Hannah: "Między siostrami"

Meghann Dontess, świetny adwokat, specjalista od spraw rozwodowych, nie wierzy w szczęśliwe małżeństwa. Na wiadomość o tym, że jej młodsza siostra, Claire, chce poślubić ubogiego wykonawcę muzyki country, Meghann przysięga sobie, że nie dopuści do tego związku. Kiedy jednak dochodzi do spotkania obu sióstr, każda z nich odkrywa, że może drugiej wiele ofiarować i wiele wybaczyć.

Joseph Finder: "Paranoja"

Młody pracownik wielkiego amerykańskiego koncernu elektronicznego, Adam Cassidy, ulega szantażowi ze strony kierownictwa. Staje się szpiegiem przemysłowym, pogrążając się coraz głębiej w otchłani zbrodniczych intryg. Stawką w tej grze są nie tylko wielkie pieniądze. Jest nią życie. Czy Adam zdoła się wyzwolić z dławiącej go pętli?

Nicholas Sparks: "Ślub"

Po prawie trzydziestu latach od chwii ślubu Wilson Lewis, wzięty prawnik, stwierdza, że jego małżeństwo stoi nad przepaścią. Brak w nim dawnego romantyzmu - i to wyłącznie z jego winy. W obawie, że żona może go opuścić, Wilson czyni sobie wyrzuty, iż zanadto poświęcał się pracy, zaniedbując rodzinę. Czy teraz, gdy zbliża się ślub jego córki, potrafi na nowo rozbudzić namiętność, która połączyła go kiedyś z Jane?

[Reader's Digest, 2005]

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Internet

Jkuc | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Niestety nie zauważyłam, iż jest to wydanie wybranych dzieł literatury w wersji skróconej, która wg mnie ujmuje ich wartości.

Magda ksiazkowo01 | 2015-04-21

Z pośród tych czterech, chyba Między siostrami i Ślub podobały mi się najbardziej. Pompeje- piękne, przyjemnie się czytało.

singer131 | 2012-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Kristin Hannah "Między siostrami" wspaniała ksiazka, która wywoła łzę nawet u najtwardszych ludzi. Warto ją przeczytać, zeby zaczac doceniać kazda chwilę spędzoną przy boku bliskiej osoby, żeby nie okazało się, ze jest już za późno i kolejnych takich chwil moze juz nie byc.