KSIĄŻKI WYBRANE: Noc jest moją porą; PS Kocham cię; Miasto kości; Okrutny szlak

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
Nighttime is my time; City of bones; Cruelest miles; PS, I love you
czteropak, Reader's Digest
A--

Książka zawiera skrócone wersje powieści: 1. Noc jest moją porą - Mary Higgins Clark, tł. Elżbieta Zychowicz 2. PS Kocham cię - Cecelia Ahern, tł. Anna Kołyszko 3. Miasto kości (w pełnej wersji: Cmentarzysko)- Michael Connelly, tł. Robert Sudoł 4. Okrutny szlak - Gay Salisbury i Laney Salisbury, tł. Marcin Stopa "Okrutny szlak" Zimą 1925 roku w miasteczku Nome wybuchła epidemia...

Książka zawiera skrócone wersje powieści:
1. Noc jest moją porą - Mary Higgins Clark, tł. Elżbieta Zychowicz
2. PS Kocham cię - Cecelia Ahern, tł. Anna Kołyszko
4. Okrutny szlak - Gay Salisbury i Laney Salisbury, tł. Marcin Stopa

"Okrutny szlak"

Zimą 1925 roku w miasteczku Nome wybuchła epidemia błonicy. Stało się to w chwili, gdy zapas surowicy w miejscowym szpitalu był bliski wyczerpania. Jak nieść ratunek zagrożonym ludziom, gdy Morze Beringa jest skute lodem, szlak kolejowy oddalony o setki kilometrów, a samolot nie może startować z powodu wyjątkowo niesprzyjającej pogody? Pozostał tylko jeden sposób przewiezienia lekarstwa.

źródło opisu: Reader's Digest, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

LunaSowa | 2014-10-19
Przeczytana: 25 lipca 2014

Nie jestem zwolenniczką romansów. Tego typy literatura jest daleka od moich zainteresowań. Książki mogą mną poruszyć do głębi, wzburzyć, zaintrygować, skłaniać do głębokich refleksji lub rozbawić. Nigdy nie zdarzyło mi się podczas lektury popłakać, chociaż czytając przechodzę różne stany emocjonalne.
Po książkę "P.S. Kocham Cię" Cecelii Ahern sięgnęłam z ciekawości, po przeczytaniu wielu bardzo dobrych opinii na jej temat.
Nie odebrałam jej jako typowego romansu. Owszem, jest tu opisana piękna, wielka miłość, która kończy się tak nagle i tak tragicznie. Takie sytuacje dzieją się wszędzie i bardzo często. Jednak tutaj motyw śmierci, oczekiwanie na to, co musi nieuchronnie nastąpić, przygotowywanie się do straty ukochanej osoby (nigdy nie jest się na to gotowym), przedstawiony został naprawdę wzruszająco. Garry, mimo tego, że to on zmaga się ze śmiertelną chorobą i wie, że tę walkę przegra, nie skupia się na sobie, lecz na żonie - Holly. On jest już gotowy do odejścia na...

katin19 | 2013-06-17
Przeczytana: 2008 rok

Przeczytałam "Ps Kocham Cię". Pamiętam że była to przyjemna książka, aczkolwiek jak dla mnie troszeczkę wieje w niej nudą.

SalaamNamaste | 2011-11-20

Przeczytane "Miasto Kości" i ocenione pod "Miasto Kości". Bardzo dobra książka, wiele się w niej dzieje nie ma niepotrzebnych postojów. Akcja rozwinęła się w bardzo krótkim czasie, co mnie bardzo ucieszyło. Książkę trudno zapomnieć gdyż nie zawsze trafia się taka dobra.

nokardia | 2012-08-30

"PS kocham cię", piękna, wzruszająca, na ostatnich kartkach płakałam jak bóbr. Pomimo tego że główna bohaterka przeżywa tutaj stratę swojego męża, jej wielkiej miłości, chciałabym kiedyś przeżyć taką piękną miłość.

angelika1141 | 2012-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2012

"PS Kocham Cię" Jest książką, która wzrusza a tym samym umacnia w przekonaniu, że miłość na zawsze pozostaje w sercu...

TheMarcinBooks | 2012-05-29
Przeczytana: 29 maja 2012

Ocena pod: PS Kocham Cię. / Świetna książka.. prawie, że doprowadziła mnie do łez. :)

Roses | 2013-08-22

Ps Kocham Cię zaskoczyła mnie dużo bardziej niż film. Polecam ;)

joasia | 2016-06-12
Morcant_Pascow | 2016-01-16