Dorota i jej towarzysze

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Dorota, dom dziecka
Katarzyna

Na tle burzliwej atmosfery pierwszych powojennych miesięcy, szczęśliwych powrotów i spotkań, ciągłej "wędrówki ludów", toczą się losy bohaterki - zaradnej i energicznej dziewczynki, która pozbawiona opieki nie tylko sama daje sobie radę, ale jeszcze pomaga innym ludziom. Dorota w swojej wędrówce trafia do domu dziecka, gdzie znajduje swoje miejsce i przyjaciół, przeżywając uprzednio wiele komicznych i dramatycznych perypetii.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1952

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ewwwa | 2017-02-07

Czytałam w dzieciństwie, a teraz wpadła mi w ręce i muszę powiedzieć, że wróciłam z przyjemnością. Dobrze napisana książka dla dzieci. Ta, którą mam teraz na półce została wydana w 1955 roku, wydanie II, poprawione i rozszerzone

Andi | 2014-02-16

Miałem z 11 lat jak ją czytałem i bardzo mnie zainteresowały powojenne losy bohaterów oraz ich niesamowita zaradność.

Via | 2016-08-25

Czytałam dawno temu, ale coś czuję, ze niedługo będę musiała sobie przypomnieć, bo wspomnienia mam pozytywne i ostatnio myślałam o tej książce...

maaffyn | 2016-02-11
Meowth | 2016-01-03