Lubimyczytać.pl to:

papier
Katarzyna
6.63 (8 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Intryga dramatyczna skupiona jest wokół tytułowej farfurki (drogocennego ceramicznego naczynia), którą na zamek wawelski przywozi włoski poseł. To dar od matki dla kapryśnej i wybuchowej Królowej Bony. Roztrzepane dwórki tłuką drogocenny prezent i przerażone gniewem władczyni w popłochu uciekają z wawelskiego wzgórza. Jedna z dwórek, urokliwa Agatka, z powodu stłuczonej farfurki może już nigdy nie...

urokliwa Agatka, z powodu stłuczonej farfurki może już nigdy nie zobaczyć swojego ukochanego Szymona. Do akcji wkracza jednak przebiegły i rezolutny Stańczyk, który potrafi znaleźć rozwiązanie nawet w beznadziejnej sytuacji.
Dzieło kończy się oczywiście pomyślnie, a dramatyczne losy farfurki okazują się tylko pretekstem do ukazania barwnego pejzażu Polski czasów Jagiellonów.

źródło opisu: http://opera.szczecin.pl/repertoire/farfurka-krolowej-bony/

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Bed | 2010-11-02

Jedna z ulubionych pozycji wczesnego dzieciństwa. Tak uwielbiana, że rozdarta na strzępy ;). Nie mogę napisać, że ją posiadam.

Magdellusz | 2013-12-11
Przeczytana: 1994 rok