Farfurka królowej Bony

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
830301241X
Katarzyna

Intryga dramatyczna skupiona jest wokół tytułowej farfurki (drogocennego ceramicznego naczynia), którą na zamek wawelski przywozi włoski poseł. To dar od matki dla kapryśnej i wybuchowej Królowej Bony. Roztrzepane dwórki tłuką drogocenny prezent i przerażone gniewem władczyni w popłochu uciekają z wawelskiego wzgórza. Jedna z dwórek, urokliwa Agatka, z powodu stłuczonej farfurki może już nigdy...

urokliwa Agatka, z powodu stłuczonej farfurki może już nigdy nie zobaczyć swojego ukochanego Szymona. Do akcji wkracza jednak przebiegły i rezolutny Stańczyk, który potrafi znaleźć rozwiązanie nawet w beznadziejnej sytuacji.
Dzieło kończy się oczywiście pomyślnie, a dramatyczne losy farfurki okazują się tylko pretekstem do ukazania barwnego pejzażu Polski czasów Jagiellonów.

źródło opisu: http://opera.szczecin.pl/repertoire/farfurka-krolowej-bony/

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bed | 2010-11-02

Jedna z ulubionych pozycji wczesnego dzieciństwa. Tak uwielbiana, że rozdarta na strzępy ;). Nie mogę napisać, że ją posiadam.

ReginaInferna | 2018-01-07
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo