Dalsze losy Scarlett O'Hara i Retta Butlera

Wydawnictwo: Przyjaciółka
Scarlett

Przedstawiany państwu „ciąg dalszy” losów bohaterów „Przeminęło z wiatrem” nie jest kontynuacją na serio, taką jaką tworzy A. Ripley. Pokrewieństwo między książką M.M. a tym co przedstawiamy jest zbliżone - choć i różne - do układu „Trędowata” - „Na ustach grzechu”. Z tym zastrzeżeniem, że nasz „ciąg dalszy” losów Scarlett O'Hara i Retta Butlera, jest bardziej pastiszem niż parodią. Jest to zresztą rzecz niewielka, nie przekraczająca 150 stron maszynopisu i napisana w sposób typowy dla utworu inspirowanego. Autorka wprawdzie kontynuuje dzieło M.M., ale czyni to z przymrużeniem oka i stara się ujawnić jak najwięcej słabości romansowego wątku „Przeminęło z wiatrem”.

źródło opisu: ze wstępu

Justitia | 2015-05-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 maja 2015

Wiedziałam, czego się spodziewać i próbowałam podejść do tego z przymrużeniem oka. Mimo to ta pozycja okazała się gorsza niż zakładałam. Za dużo lukru i słodyczy – dostajemy słaby, spłycony romans z nudnymi dialogami i szczątkową akcją. Z oryginałem nie ma co porównywać, choć Anna Mildner całkiem sprawnie naśladuj styl „Przeminęło z wiatrem”. Moim zdaniem to strata czasu.

Jolene | 2015-11-03
Na półkach: Posiadam, 2015, Przeczytane
Przeczytana: październik 2015

Książeczka (naprawdę niezbyt wielkich rozmiarów), co do której miałam stanowczo za wysokie wymagania. Myslałam, że kontynuacja (chociaż nieoficjalna) tak cudownego dzieła jak „Przeminęło z wiatrem” powinna trzymać jakiś poziom. Bardzo się pomyliłam. To było coś STRASZNEGO. Tanie romansidło.

paula | 2011-12-23
Przeczytana: 2010 rok

porażka. To jak dorabiane krzesło-nigdy nie będzie juz kompletem

Luna | 2014-12-15

Nie wiem czemu miało to służyć. Nie warte.

Proteus | 2016-07-28
Agnieszka | 2016-05-27