Rozstania

Seria: Klasyka Romansu [Atlantis]
Wydawnictwo: Atlantis
So many partings
Dona

Dla każdego, kto z satysfakcją przeczytał "Ptaki ciernistych krzewów" Collen Mc Cullough "Dziedzictwo nowoorleańskie" oraz najnowszy światowy bestseller "Scarlett" Alexandry Ripley, lektura fascynującej i pełnej dramatycznych wydarzeń powieści Cathy Cash Spellman "Rozstania" będzie niezapomnianym, zupełnie nowym przeżyciem. Jest to zadziwiająca historia człowieka, który rzucił wyzwanie swojemu losowi i z biednego irlandzkiego chłopca wyrósł na jednego z najbardziej wpływowych i bogatych ludzi w Ameryce.
Fantastyczny świat celtyckich baśni, walka z sycylijską mafią , brudne interesy amerykańskich polityków, przestępczy świat Nowego Jorku, bogactwo eleganckich salonów Bostonu, a przede wszystkim szaleńcza i pełna uniesień miłość dwojga ludzi, którzy po latach odnajdują siebie na tym bezwzględnym i wrogim świecie pieniędzy i polityki, to tylko niektóre wątki, sprawiające, że powieść Cathy Cash Spellman czyta się jednym tchem. Dzięki temu czytelnik może sam przeżywać skomplikowane losy bohaterów, ich niespodziewane wzloty i wstrząsające tragedie.
Cathy Cash Spellman jest popularną na Zachodzie autorką romansów. Zalicza się ją do najzdolniejszych pisarzy tego gatunku. Jej książki czytane są w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej i wszędzie tam cieszą się wielkim uznaniem .Wydawnictwo ATLANTIS postanowiło zaprezentować jej twórczość również polskiemu czytelnikowi, mając nadzieję, że znajdzie jego uznanie. Już wkrótce nakładem wydawnictwa ukaże się najnowszy bestseller Cathy Cash Spellman , "Malowane wiatrem".

źródło opisu: Atlantis, 1992

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Tuberoza | 2014-05-27
Przeczytana: 27 maja 2014

Bardzo lubię takie powieści. książka ma bardzo dobry klimat, świetnie się czyta. Polecam!

aleczka | 2014-01-27

Miłe czytadło, pełne romansów, dramatów i szczęśliwych "przypadków"- historia irlandzkiego chłopca, który w Ameryce dorobił się olbrzymiego majątku. Trochę drażniły mnie rozpoczęte i nie doprowadzone do końca interesujące wątki- jakby autorka chciała szybko skończyć ksiażkę :) Ale polecam, taka typowa "babska" powieść :))

Dona | 2013-02-01
Przeczytana: 1995 rok

Książkę czytałam kilka ładnych lat temu . Klasyczny piękny romans ,świat celtyckich baśni, oraz odwaga irlandzkiego chłopca Toma Daltona w dążeniu do osiągnięcia fortuny to jedynie główny zarys tej powieści.
Warto przeczytać , warto dokonać przeglądu biblioteczki i odświeżyć pamięć .