Żelazny Tygrys

Tłumaczenie: Jerzy Głuszek
Wydawnictwo: Ad Novum
The Iron Tiger
Casthaluth

Akcja "Żelaznego tygrysa" rozgrywa się w Tybecie. Małe, przygraniczne państewko Balpur zostaje zaatakowane przez oddziały chińskie. Jack Drummond, lotnik wyrzucony z Marines, trudniący się przemytem broni, staje na czele kilkuosobowej grupy uciekinierów, której celem jest dostanie się do granicy z Indiami. Chińczycy rozpoczynają morderczy pościg, wśród ściganych jest bowiem syn księcia Balpuru, ośmioletni następca tronu Kerim.

Niespodziewane zwroty akcji, dramatyczne sytuacje, emocjonująca lektura.

geokuba | 2015-04-20
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Ta powiastka ma 120 stron. Do połowy nie dzieje się nic, a potem w ostatnich 60 stronach autor mieści tyle, co inni mieszczą w grubych tomiszczach. Akcja leci z pieca na łeb; ścigają się tam po górach, strzelają, umierają, kochają. Nieprawdopodobieństwo.
Ale są koszty takiego pisania. Nie za bardzo mogłem sie wciągnąć w relacje bohaterów. Sa lekko płascy, powierzchowni...

wiejskifilozof | 2013-09-06

Szybkie, proste.Fajne.

ozzykrm | 2015-09-26

Po przeczytaniu kilku książek z Dillonem w roli głównej, ta była bardzo przyjemną odmianą. Akcja dzieje się w innej części świata, nie jest tak schematyczna. Co więcej, miałem wrażenie, że zawarte są w niej dwie różne książki. Pierwsza przez początkowe około 50 stron, a później... coś pieprznęło i zaczęli uciekać. ;)
Trochę żałuję, że wątek początkowej części nie został rozwinięty bardziej, bo fajnie czytało mi się o innych miejscach świata. Pozytywnie zaskoczyło mnie też to, że więcej miejsca autor poświęcił tu relacjom międzyludzkim. Szczerze mogę polecić.

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok

Zmieniamy kontynent i tym razem walczymy z Chinami. Sensacja i nic poza tym. Zawsze mam takie wrażenie, że Higgins nigdy nie poznał życia za Żelazną Kurtyną i tworzy takie "historyjki". Ani dobre, ani złe.

portos | 2016-09-30
czytnik | 2016-06-23