Śmierć idzie za nim krok w krok

Tłumaczenie: Marek Nowak
Cykl: Harry Schultz (tom 8)
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
A chaque pas, un assassinat
Harry Shulz
hunter

Osadzony w celi śmierci płatny zabójca, Johnny Kremer, wzywa do siebie Harry`ego Shulza. Proponuje mu ofertę nie do odrzucenia: milion dolarów ukryty w śniegach Alaski za śmierć trzech osób. To ich brudne machinacje sprawiły, że Kremer wylądował w więzieniu z wyrokiem śmierci. Shulz przyjmuje wyzwanie. Chociaż droga do spełnienia prośby Kremera okaże się długa i pełna ofiar.

"C&T Editions"

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Świetna książka sensacyjna. Nie wiem, komu dziś cokolwiek mówi nazwisko autora, ale zarówno tę pozycję jak i Requiem dla króla zbrodni na pewno warto przeczytać.

Spiderdog86 | 2018-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2018

Absolutnie świetna część przygód Harry'ego Schulza. Jacquemard autentycznie wyrobił sobie świetny styl. Następne tomy przygód zawodowego zabójcy zawierają odpowiednio dobrze rozbudowaną fabułę i nie nudzą tak jak pierwsza odsłona. Z kolei autor znowu wrzuca do fabuły mnóstwo wątków homoerotycznych. Jedna z postaci w pewnym momencie żałuje,że nie jest gejem,bo jest rozkochana we własnym wyglądzie. Dla mnie to już przesada. Ale odstawiając ten szkopuł na bok, całość prezentuje się bardzo dobrze. Dowodem na to niech będzie fakt, że w ciągu jednego dnia przeczytałem już dwie książki o Harrym Schulzu,a za chwilę zacznę trzecią :-)

wintermute | 2017-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2017

Książka napisana w 1977 roku. Wydana po polsku w 1987 roku. Jedno i drugie czuć, kiedy się ją czyta. Jeden z gadżetów iście bondowski, trochę raził. Ale poza tym to całkiem dobry kryminał. Mnóstwo zwrotów akcji, fabuła wciąga. Raz czy dwa miłe zaskoczenie - kiedy wydawało mi się, że odgadłem co będzie dalej - autor istotnie szedł w tą stronę, po czym robił z tego ślepy zaułek. Puenta niestety nie powala, dlatego ostatecznie zdecydowałem się ocenić na 6 gwiazdek. Dobra rozrywka, ale do arcydzieła daleko.

Kiniser1 | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Moja tak naprawdę pierwsza książka prócz lektór, nie mam za bardzo z czym porównywać, ale podobała mi się i zainteresowała swoją fabułą.

bartek3112 | 2017-02-17

Sentyment...