Córka wichru

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Powieściowa "Roju"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Interster
83-85059-21-0
syllver

"Córka wichru" to połączenie naiwno - kobiecych marzeń z okruchami beztroskiej młodości lat dwudziestych. warszawa, Paryż, Nicea, Madryt, ale nade wszystko ..."wciśnięta między trzy potężne zwały skalne zaciszna grota" , DO KTÓREJ MOŻNA SIĘ SKRYĆ PRZED OBŁUDĄ ŚWIATA. Tam czytelnik ma się dowiedzieć, że istnieje prawdziwie czysta miłość, czułość, przyjaźń.

male22 | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Moi teściowie posiadali tą "perełkę" wydaną w 1930 roku (!) i nie mogłam odmówić sobie tej przyjemności, żeby się z nią zapoznać. Samo trzymanie w ręku takiej wiekowej książki to już coś. Bardzo sympatyczny romansik, delikatny, gloryfikujący czystą, niewinną miłość. Bohaterką jest siedemnastolatka, porywcza i bezpośrednia, oczywiście bogata. Da się ją jednak lubić od samego początku, w przeciwieństwie do jej macochy, zakochanej w tym samym mężczyźnie co ona. Powieść jest trochę schematyczna i od początku można domyśleć się zakończenia, ale jak dla mnie, to nic nie szkodzi, bo fajnie od czasu do czasu przeczytać coś tak miłego.

Papaveryna | 2017-01-22
Ania_ | 2016-02-06