Skarb Inków

83-85844-13-9
przygoda, Inkowie, skarb
przygodowa
Wiktoria

Długa i pełną niespodziewanych przygód drogę musi przebyć brat Jaguar ze swymi towarzyszami, aby dotrzeć do legendarnego skarbu Inków. Akcja powieści toczy się w tajemniczym Gran Chaco i w wysokich Andach, wśród wrogich plemion indiańskich. Jednym z bohaterów powieści jest ostatni potomek indiańskich królów.

Marta | 2013-06-26
Przeczytana: 2013 rok

Książka poniżej wszelkiej krytyki jeśli chodzi o redakcję. Jest mnóstwo literówek, zdarzają się błędy ortograficzne, a jednemu z głównych bohaterów mniej więcej po upływie trzech czwartych powieści zmieniono imię po to, by na końcu książki powrócić do pierwotnego. Ewidentne wpadki językowe i redakcyjne, tak jakby wydawnictwo w ogóle nie zatrudniło nie tylko redaktora, ale i korektora. A przecież osoba odpowiedzialna za redakcję jest przywołana w książce z nazwiska! Fuszerka.

Książki z wyżej wymienionych powodów nie polecam. Dzieci i młodzież mogą sobie utrwalić błędy językowe i ortograficzne.

Poza tym mnóstwo drastycznych opisów, począwszy od opisu korridy, skończywszy na opisach nieludzkiego traktowania koni. Co wrażliwsi czytelnicy nie powinni sięgać po tę lekturę.

Wiktoria | 2010-10-14
Przeczytana: 2007 rok

Fascynująca powieść przygodowa. Opowieść o poszukiwaniach tajemniczego skarbu Inków. Dużo o kulturze tej cywilizacji. Niezwykłe zwroty akcji. Polecam każdemu kto pragnie przeżyć zaskakujące przygody nie wychodząc z domu!

kitty2710 | 2016-03-28
Szuja | 2015-11-30