Skarb Inków

Okładka książki Skarb Inków Karol May
Okładka książki Skarb Inków
Karol May Wydawnictwo: Krak-Buch powieść przygodowa
1994-01-01
83-85844-13-9
Barbara Tarnas
przygoda Inkowie skarb

Książka poniżej wszelkiej krytyki jeśli chodzi o redakcję. Jest mnóstwo literówek, zdarzają się błędy ortograficzne, a jednemu z głównych bohaterów mniej więcej po upływie trzech czwartych powieści zmieniono imię po to, by na końcu książki powrócić do pierwotnego. Ewidentne wpadki językowe i redakcyjne, tak jakby wydawnictwo w ogóle nie zatrudniło nie tylko redaktora, ale i korektora. A przecież osoba odpowiedzialna za redakcję jest przywołana w książce z nazwiska! Fuszerka.

Książki z wyżej wymienionych powodów nie polecam. Dzieci i młodzież mogą sobie utrwalić błędy językowe i ortograficzne.

Poza tym mnóstwo drastycznych opisów, począwszy od opisu korridy, skończywszy na opisach nieludzkiego traktowania koni. Co wrażliwsi czytelnicy nie powinni sięgać po tę lekturę.

Fascynująca powieść przygodowa. Opowieść o poszukiwaniach tajemniczego skarbu Inków. Dużo o kulturze tej cywilizacji. Niezwykłe zwroty akcji. Polecam każdemu kto pragnie przeżyć zaskakujące przygody nie wychodząc z domu!

• Karol May
  • Literatura niemiecka
  • Dzieciństwo
  • Przygodowe
  • Oskar
  • Chcę przeczytać, nie posiadam
  • Dziecięce/młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Skarb Inków