Baśnie angielskie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
English Fairy Tales
Katarzyna

Baśnie J. Jacobsa charakteryzuje bardzo duża różnorodność treści i formy. Od żartobliwych opowiadań i bajek łańcuszkowych autor przechodzi stopniowo do baśni nasyconych elementem czarodziejskim i podań nawiązujących do historii Anglii. Obok postaci chłopów i kupców występują tu bohaterscy rycerze i piękne księżniczki, a także elfy i wróżki. Tryumf święci zdrowy rozsądek, odwaga i szlachetność, wyśmiana zostaje głupota i tchórzostwo. Czytając książkę, napotkacie na wątki, które być może już znacie z innych zbiorów baśni, obcych i polskich. Ale z baśniami tak właśnie jest, że wędrują po świecie i wrastają w folklor różnych krajów, gdzie zyskują pełne prawo obywatelstwa.
W.S.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1984

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Lidka Aribaldi | 2015-10-28

Niektóre baśnie były tak śmieszne, że płakałam ze śmiechu czytając.

Joanna | 2014-04-01

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa.

Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

"fo-fu-fe-fi
czuję zapach ludzkiej krwi!"

Ciuzga | 2012-05-09

Baśnie mojego dzieciństwa... odnalezione po latach :) polecam dla każdego

Alek | 2016-10-24
Na półkach: Wywalone, Przeczytane