Skazki narodov SSSR.
baśnie, kraje bałtyckie
Nieznośna

Ludowe bajki narodów nadbałtyckich przepojone są duchem ich wspaniałej przyrody. Pachną one suchym drzewem, smołą, morzem i lasem. Liczni bohaterowie prastarych legend, opowieści i pieśni podobni są do dzisiejszych mieszkańców tych ziem: mądrych rybaków z dziada pradziada, ludowych mistrzów, wytrzymałych i mężnych junaków, wiernych i czułych kobiet. Pomagając sobie nawzajem, zwyciężali oni złe moce, klęski i nieszczęścia, które w bajkach przybierają postać straszliwych potworów.

Wyboru dokonali Robert Babłojan i Mirlena Szumska

źródło opisu: Wydawnictwo Współpraca, 1987

źródło okładki: www.bialykruk.com.pl

Spiderdog86 | 2014-04-26

Ktoś pode mną napisał,że te baśnie nie są dla dzieci.Kompletnie nie rozumiem tej opinii.Jako dziecko przeczytałem te baśnie kilkadziesiąt razy i nigdy mi się nie znudziły.Zawierają one naprawdę ciekawe przygody i są napisane tak wciągającym językiem,że polecam je wszystkim rodzicom,którzy chcą zachęcić dzieci do czytania.Absolutnie pozycja warta przeczytania.

Jedna z książek z dzieciństwa, jedne z najwspanialszych strasznych baśni. Długo pamiętałam ilustracje i dlatego jak tylko ją znalazłam - kupiłam. Mam zamiar kiedyś czytać moim dzieciom :) Zdecydowanie dla tych co się lubią bać (i to nie tylko dla dzieci).

Tadzik112 | 2016-01-18
Przeczytana: wrzesień 2014

Lekki dreszczyk był, kiedy to czytałem. W tej książce jest dużo ciekawych, strasznych, mrocznych i krwawych baśni. Książkę dostałem po mamie (ona też miała dreszczyk gdy to czytała) :)

Nieznośna | 2011-05-01
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Ciekawe baśnie.
Zdecydowanie nie dla dzieci.

Savrunne | 2016-10-29
popotato | 2016-03-05