Kup teraz - 13 ofert w cenie od 20.55 zł do 26.47 zł

Baśnie angielskie

Joseph JacobsBogdan Zieleniec Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Mistrzowie Ilustracji baśnie, legendy, podania
English Fairy Tales
2018-05-23
9788365341921
Kalina Wojciechowska, Janina Carlson
Mistrzowie Ilustracji

O ile książka jest bardzo ładnie wydana, o tyle treści w niej zawarte nie są odpowiednie dla młodszego czytelnika. Poniżej przedstawiam dwa przykłady z wielu:

SPOILER (ważny, jeżeli rozważacie kupno tej pozycji dla dzieci)

1) Trzy Niedźwiadki (zakończenie historii znanej wielu jako złotowłosa i trzy niedźwiedzie - tu zamiast złotowłosej mamy staruchę)

"Starucha...

Mam do tej książki olbrzymi sentyment, to pierwsza książka, którą mi najpierw czytano, a później czytałem ją sam. Do tej pory pamiętam bohaterów i strach, że np. trzy małe świnki zostaną zjedzone przez wilka. Stary egzemplarz gdzieś przepadł, ale na szczęście jest allegro :)

1936

26. tom serii „Mistrzowie Ilustracji” to zbiór najciekawszych opowieści ludowych z Wielkiej Brytanii. Zebrał je XIX-wieczny australijski pisarz, folklorysta i historyk – Joseph Jacobs. Jeśli jesteście miłośnikami tej serii, w dodatku lubicie baśnie i cenicie angielski humor, nie pozostaje Wam nic innego jak zaopatrzyć się w to wydanie! A potem to już tylko rodzinne wieczory...

Baśnie angielskie są proste i krótkie często okraszane rymowankami - brak w nich długich opisów i złożoności akcji, przez co niektórzy prędzej nazwali by je bajkami lub opowiastkami snutymi wieczorami przy kominku. Autor powoli dawkuje emocje i stopniowo przechodzi od żartobliwych opowiadań i bajek łańcuszkowych do baśni nasyconych elementami magicznymi a także podań...

Z dokładnie identyczną okładką, tylko w bardziej tragicznym stanie z racji przeżycia w tej rodzinie co najmniej dwóch pokoleń. Książka mamy z dzieciństwa, która przeszła, jak wiele innych, na mnie. Pamiętam, że jako dziecko nie mogłam się od niej oderwać. Opowiadania były dla mnie całkowicie inne, nowe, dostarczające emocji, intrygujące wręcz nowością, specyficzne,...

Niektóre baśnie były tak śmieszne, że płakałam ze śmiechu czytając.

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa.

"fo-fu-fe-fi
czuję zapach ludzkiej krwi!"

Baśnie mojego dzieciństwa... odnalezione po latach :) polecam dla każdego

• 2019
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Baśnie
  • 2018
  • 2014

Dodaj cytat z książki Baśnie angielskie

Video

Video