Hiszpański dla bystrzaków

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dla bystrzaków". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Septem
Spanish for Dummies
978-83-246-1982-5
nauka języka
poradniki
aanyaa

Hiszpański jest drugim na świecie językiem pod względem liczby osób, które się nim posługują. To znakomita motywacja do podjęcia nauki. O ileż przyjemniejsze staną się podróże po opanowaniu więcej niż tylko podstawy tego fascynującego języka. Podręcznik jest oparty na znanej na całym świecie metodzie Berlitza. Oferuje klarownie opisaną gramatykę, a przy tym pomysły na praktyczne zastosowanie poznanego słownictwa. Będzie stanowił doskonały substytut każdego kursu językowego lub stanie się jego znakomitym uzupełnieniem.

czytelnik | 2013-03-16
Na półkach: Przeczytane, Języki Obce

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Kolejna publikacja do nauki języka hiszpańskiego. Korzystałem już z wielu książek, więc myślę, że mogę obiektywnie przyjrzeć się "Hiszpańskiemu dla bystrzaków". Postaram się w miarę zwięźle ocenić podręcznik.

Książka podzielona jest na pięć części:

Na dobry początek.
Hiszpański w akcji.
Hiszpański w podróży.
Dekalogi.
Dodatki.

Minusy:

zbyt duża ilość tekstu, czasami aż nie chce się uczyć patrząc na strony pełne literowych wężyków

Plusy:

wymowa została napisana tak jak się czyta, nie musimy uczyć się alfabetu fonetycznego
zabawne rysunki na początku każdej części
z zadaniami poradzi sobie każda osoba, wszystko jest tłumaczone od poziomu A0. Nie musimy znać nawet jednego słówka, by korzystać z podręcznika.
dobrze wytłumaczona gramatyka
przejrzysty układ (słówka do zapamiętania zostały ujęte w tabelki)
ciekawostki kulturowe
duża liczba przykładowych zdań, których...

Paulina | 2016-08-13

Recenzja podręczników "Hiszpański/Włoski dla Bystrzaków" pochodząca z boga:

disneychannelpolskablog.blogspot.com

Plusy:

- dołączona do obu książek płyta CD z dialogami,
- przy każdych słówkach, a także wypowiedzeniach mamy napisane ich tłumaczenie, jak przeczytać je poprawnie oraz na jaką sylabę pada akcent,
- wszystko zostało bardzo dobrze wytłumaczone,
- w książkach zostały zamieszczone tabele z czasownikami regularnymi i nieregularnymi w różnych czasach, słówkami do zapamiętania oraz liczebnikami, dialogi, mini-słowniki, gierki językowe, informacje kulturowe, ciekawostki i wiele innych rzeczy,
- dekalogi: 10 sposobów na szybką naukę języka, 10 ważnych świąt, 10 ulubionych zwrotów Włochów oraz Hiszpanów i kilka innych.

Tych plusów jest o wiele więcej, natomiast nie potrafię ich wszystkich opisać słowami! Obie książki są po prostu świetne! Najbardziej bałam się nauki gramatyki, ale w tych podręcznikach jest ona bardzo dokładnie i zrozumiale wyjaśniona!

Minusy:

- długo...

enka192 | 2015-12-15
zyta | 2015-09-07