Origami. Papierowe zoo

Faszinierende. Origami Tierwelt
hobby
cookiemonster

Trudno uwierzyć, że z papieru można wykonać postaci zwierząt, które wyglądają jak żywe. A jednak to możliwe. Wyczerpujące opisy i dokładne rysunki pozwalają poznać wspaniałą sztukę origami. Kto ją opanuje, może wykonać figury własnego pomysłu. W książce tej przedstawiono piętnaście zwierząt, m.in. wielkiego słonia i małego rohatyńca nosoroga, rodzimego jelenia i egzotycznego tukana, dostojną żyrafę i groźną tarantulę. Duże barwne zdjęcia ukazują przedstawicieli zagrożonych gatunków w ich naturalnym środowisku. Kto chce, by papierowe zwierzęta wyglądały jak żywe, musi wiele o nich wiedzieć, a nawet w pewnym stopniu utożsamiać się z nimi. Tylko wówczas uda mu się naśladować dzieło natury.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: empik.com

książek: 2043
SEKAi | 2015-12-15

Klasyka, każdy kogo interesuje kultura Azji, w tym wypadku Japonii, a zainteresował się Origami. To na pewno pierwszą książką z jaką się zetknął była właśnie ta pozycja, niestety ze Świata Książki. Ale i temat Origami był niszowy, nie pamiętam aby w latach 90 w Polsce było dużo takich książek.

Możliwe ze wypromowało się origami, dzięki pewnej operze emitowanej na TVP2 gdzie właśnie animowano historię zwierzętami z Origami, zawsze mnie zastanawiało ile ta książka ma wspólnego z tym spektaklem.

Po za tym Origami to nie tylko sposób na zabicie, czasu, czy pozbycie się dzieci z pola widzenia, to zabawa dla osób w każdym wieku rozwijająca koncentrację i zdolności manualne, każdy chyba zaczynał od modelu żurawia i szybko odkrył ze jest bardzo wiele wariantów na ułożenie tegoż zwierzęcia....

Alicja | 2015-08-05

Nie polecam. Niewiele ma to wspólnego z PRAWDZIWYM origami. Sklejanie modeli i rozcinanie ich to w tej książce norma. A tak być nie powinno.
Jeśli ktoś ma już doświadczenie w składaniu papieru i szuka odpowiedniej dla siebie książki, to tą może się rozczarować. Zdecydowanie nie polecam.
Oceniłam na 2 gwiazdki, bo jednak ma pewne pozytywy:
+ model Baseta po pokolorowaniu (pomalowaniu) wygląda ok
+ okropny, moim zdaniem, model flaminga zmotywował mnie do wymyślenia własnego modelu tego ptaka - czyli nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło ;)
+/- ciekawostki o zwierzętach są najbardziej udane, ale to przecież nie książka przyrodnicza, więc chyba są jednak nie na miejscu
Tak naprawdę dałam te 2 gwiazdki, żeby przekonać się, że pieniądze, które na tę książkę wydałam, nie były zupełnie wyrzucone w błoto. Ale były, niestety.

Miłosz | 2013-12-04
Przeczytana: 21 października 2013

Bardzo dobra propozycja dla tych, którzy chcą spędzić trochę czasu w towarzystwie swych dzieci. Książka gwarantuje udaną i pouczająca zabawę. Składanie papieru w kolorow zwierzęta usprawnia rękę i może być ciekawą lekcją przed wizytą w zoo.