Poker. Jak grać żeby wygrać

hobby
Wydawnictwo RM
2013-01-01
2013-01-01
poker karty gry gra w karty gry w karty gry karciane hazard

Okładka książki Techniki jednominutowego menedżera w praktyce /Jak zamienić trzy tajemnice w umiejętności Ken Blanchard, Robert Lorber
Techniki jedno... Ken Blanchard, Robe...
Okładka książki The poker mindset Matthew Hilger, Ian Taylor
The poker mindset Matthew Hilger, Ian...
Okładka książki Spacerownik warszawski 2 Dariusz Bartoszewicz, Jerzy S. Majewski, Tomasz Urzykowski
Spacerownik wa... Dariusz Bartoszewic...

Skondensowana wiedza o Texas Holdem. Myślę, że autor poruszył wszystkie podstawowe, ale też najważniejsze i kluczowe aspekty gry. Warto przeczytać zarówno będąc nowicjuszem, jak i bardziej zaawansowanym graczem.

Ciekawa pozycja dla tych, którzy albo chcą nauczyć się grać, albo coś już trochę pograli, lecz nigdy nie ułożyli sobie dotychczasowych doświadczeń w głowie.

Autor opowiada o pokerze w sposób holistyczny, zagłębiając się zarówno w absolutne podstawy (typy graczy, odds and outs),psychologiczne niuanse (tilt, rush),jak i w rzeczy poboczne, które mogą zrobić różnicę przy stole (np. wpływ używek na umysł grającego). Widać, że karty to jego pasja, lecz jednocześnie z pozycji bije dużo pokory - co kilkanaście stron Meinert przypomina, że sztuką w pokerze jest nie tyle wygrywanie, co chłodna głowa, bo to dzięki tej ostatniej nie obudzimy się któregoś dnia w samych skarpetkach na dnie rowu wypełnionego wódką i strzykawkami. A spasowanie / odpuszczenie w odpowiednim momencie jest równie cenne, co zgarnięcie puli i powinno przynosić taką samą satysfakcję - jesteśmy ludźmi, więc każdy triumf nad emocjami jest wygranym rozdaniem pomiędzy nami, a naszą naturą.

Solidna baza podstaw o pokerze. Polecam.

Solidna baza podstaw o pokerze. Polecam.

Świetna książka dla kogoś kto nigdy nie grał a chce się nauczyć. Co prawda wszystkie te materiały są za darmo w internecie ale tutaj są dobrze uporządkowane. Jeżeli grałeś wcześniej to na dużo się nie przyda.

Nie jestem w stanie ocenić obiektywnie tego poradnika, bo nie jestem graczem pokera.
Poradnik przeczytałam bo był pod ręką.
Jednakże mój chłopak mówi, że może się przydać nowicjuszom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pokerem. Dla graczy zaawansowanych... książka nic nie wniesie do stanu ich wiedzy.

Poradnik przeczytałam bo był pod ręką.

Prosto i ciekawie napisany poradnik dla początkujących graczy w pokera, którym marzy się sukces i miliony. Autor nie zostawia najmniejszego niedopowiedzenia i wszystkie poruszone zagadnienia dogłebnie rozwija. Wielką pomocą służył mi zamieszczony z tyłu słowniczek pojęć pokerowych. Po samym zapoznaniu się z nim byłem w stanie słuchać telewizyjnego slangu komentatorów: "Mike Matusow ma na ręce 'COWBOYS' [...] Na 'BOARDZIE' 'RAINBOW FLOP'"

BARDZO polecam.

• 2015