Anatomia w tańcu

Wydawnictwo: Muza
7 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dance Anatomy (Sports Anatomy)
978-83-7495-997-1
taniec, anatomia, sport, hobby
hobby
czarny_beranek

- opis 82 najbardziej skutecznych ćwiczeń przygotowujących do tańca, kształtujących perfekcyjną postawę ciała, uczących prawidłowego oddychania i zapobiegających częstym urazom - szczegółowe ilustracje ukazujące pracę mięśni biorących udział w tańcu - informacje, jak zmodyfikować ćwiczenia, aby uzyskać większą elastyczność mięśni i zredukować napięcie mięśniowe - wskazówki, jak to wszystko...

- szczegółowe ilustracje ukazujące pracę mięśni biorących udział w tańcu
- wskazówki, jak to wszystko poskładać, aby ułożyć osobisty program dostosowany do stylu tańca, poziomu zaawansowania oraz indywidualnych potrzeb i celów

Jak poprawić elastyczność ciała oraz siłę i napięcie mięśni?
Jeśli kochasz taniec i chcesz, żeby poza przyjemnością miał optymalny wpływ na stan twoich mięśni i piękną sylwetkę, "Anatomia w tańcu" będzie do tego najlepszym partnerem.

Zawierająca ponad 200 kolorowych ilustracji książka w obrazowy sposób przedstawia wyjątkowy związek pomiędzy rozwijaniem mięśni a estetyką ruchów.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2011

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11405

joan-na | 2014-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2014

Książka ta mówi nie tyle o świadomości ciała, potocznie rozumianego zewnętrznie, ale o całym splocie wewnętrznym, praktycznym, faktycznym. A więc to nie tyle świadomość ciała co, co - na to ciało "podskórnie" się składa, że wszelki ruch od najprostszego po najbardziej skomplikowany bierze się nie z powietrza (jak nie raz śmiemy naiwnie sądzić) ale z niesamowicie skomplikowanej, a zarazem ukłutej w swoją logikę pracy - organizmu - elementów wewnętrznych, które posiada każdy z nas, z tym, że większość nie zdaje sobie sprawy z tych poplątanych w środku ścieżek i że one naprawdę i przede wszystkim warunkują nie tyle ruch taneczny co taki zwyczajny, codzienny. Niezbędna w całym procesie jest praca, współdziałanie umysłu i tego całego wewnętrznego układu zwanym ciałem. Bo czego nie widzimy nie istnieje?

książek: 2045
SEKAi | 2016-01-05