Hiszpański dla bystrzaków. Wydanie II

Okładka książki Hiszpański dla bystrzaków. Wydanie II Kraynak MA Cecie, Susana Wald
Okładka książki Hiszpański dla bystrzaków. Wydanie II
Kraynak MA CecieSusana Wald Wydawnictwo: Septem hobby
hobby
Septem
2015-07-13
2010-08-06

Recenzja podręczników "Hiszpański/Włoski dla Bystrzaków" pochodząca z boga:

disneychannelpolskablog.blogspot.com

Plusy:

- dołączona do obu książek płyta CD z dialogami,
- przy każdych słówkach, a także wypowiedzeniach mamy napisane ich tłumaczenie, jak przeczytać je poprawnie oraz na jaką sylabę pada akcent,
- wszystko zostało bardzo dobrze wytłumaczone,
- w książkach zostały zamieszczone tabele z czasownikami regularnymi i nieregularnymi w różnych czasach, słówkami do zapamiętania oraz liczebnikami, dialogi, mini-słowniki, gierki językowe, informacje kulturowe, ciekawostki i wiele innych rzeczy,
- dekalogi: 10 sposobów na szybką naukę języka, 10 ważnych świąt, 10 ulubionych zwrotów Włochów oraz Hiszpanów i kilka innych.

Tych plusów jest o wiele więcej, natomiast nie potrafię ich wszystkich opisać słowami! Obie książki są po prostu świetne! Najbardziej bałam się nauki gramatyki, ale w tych podręcznikach jest ona bardzo dokładnie i zrozumiale wyjaśniona!

Minusy:

- długo myślałam i nie mogę znaleźć minusów, więc aby napisać coś tutaj to dodam, że w podręczniku do nauki języka Włoskiego na końcu w tabeli z liczebnikami zabrakło liczby pięć. ;)

Recenzja podręczników "Hiszpański/Włoski dla Bystrzaków" pochodząca z boga:

disneychannelpolskablog.blogspot.com

Plusy:

- dołączona do obu książek płyta CD z dialogami,
- wszystko zostało bardzo dobrze wytłumaczone,
- w książkach...

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Kolejna publikacja do nauki języka hiszpańskiego. Korzystałem już z wielu książek, więc myślę, że mogę obiektywnie przyjrzeć się "Hiszpańskiemu dla bystrzaków". Postaram się w miarę zwięźle ocenić podręcznik.

Książka podzielona jest na pięć części:

Na dobry początek.
Hiszpański w akcji.
Hiszpański w podróży.
Dekalogi.
Dodatki.

Minusy:

zbyt duża ilość tekstu, czasami aż nie chce się uczyć patrząc na strony pełne literowych wężyków

Plusy:

wymowa została napisana tak jak się czyta, nie musimy uczyć się alfabetu fonetycznego
zabawne rysunki na początku każdej części
z zadaniami poradzi sobie każda osoba, wszystko jest tłumaczone od poziomu A0. Nie musimy znać nawet jednego słówka, by korzystać z podręcznika.
dobrze wytłumaczona gramatyka
przejrzysty układ (słówka do zapamiętania zostały ujęte w tabelki)
ciekawostki kulturowe
duża liczba przykładowych zdań, których możemy uczyć się na pamięć np. A na drugie danie? Co by nam pan polecił?
gierki językowe na końcu każdego rozdziału (można się odprężyć ucząc się jednocześnie hiszpańskiego)
dołączona płyta CD
wolna strona w każdym rozdziale, którą można wykorzystać na notatki (nie wiem czy taki był zamysł wydawnictwa, ale ja tak wykorzystuję te wolne strony :))
hiszpańskie dekalogi (a w nich m.in. "Dziesięć sposobów na szybkie opanowanie hiszpańskiego, "Dziesięć najważniejszych hiszpańskich świąt")
przydatne dodatki: minisłowniczek hiszpańsko - polski, tabelki z odmianą czasowników hiszpańskich, czasowniki nieregularne, informacje dotyczące języka hiszpańskiego i krajów hiszpańskojęzycznych.

Oprawa: miękka
Odmiana: latynoski
Format: B5
Liczba stron: 336

Książka jest świetna dla naprawdę początkujących. "Bezboleśnie" przeprowadzi na wyższy poziom. Nie polecam natomiast tego podręcznika osobom, które wcześniej uczyły się z innych źródeł i już posiadają jakąś wiedzę. Będą po prostu się nudzić. Zawsze należy pamiętać, że każdy samouczek jest skierowany do osób z innym zasobem słownictwa i umiejętności językowych. Uważam jednak, że "Hiszpański dla bystrzaków" jest świetnym początkiem do rozpoczęcia swojej przygody z tym pięknym językiem.

Książka podzielona jest na pięć części:

Na dobry początek.