Żuławski. Przewodnik Krytyki Politycznej

Okładka książki Żuławski. Przewodnik Krytyki Politycznej Piotr Kletowski, Piotr Marecki
Okładka książki Żuławski. Przewodnik Krytyki Politycznej
Piotr KletowskiPiotr Marecki Wydawnictwo: Krytyka Polityczna Seria: Przewodniki Krytyki Politycznej sztuka
sztuka
Przewodniki Krytyki Politycznej
Krytyka Polityczna
2008-01-01
2008-01-01
Żuławski reżyseria film wywiad

Okładka książki To nie jest Polska Kamila Albin, Piotr Marecki, Regina Mynarska
To nie jest Po... Kamila Albin, Piotr...
Okładka książki Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny. Narodziny gamedevu z ducha demosceny w Polsce Tomasz Cieślewicz, Piotr Marecki
Oni migają tym... Tomasz Cieślewicz,&...

Wspaniale pan Andrzej snuje tę gawędę.

Wspaniale pan Andrzej snuje tę gawędę.

Warto przeczytać ze względu na ilość polecanych książek / filmów / ciekawego spojrzenia na Polskę i polskość.

Fascynujący wywiad z niesamowitym człowiekiem!

Fascynujący wywiad z niesamowitym człowiekiem!

Książka-galaktyka. I wciąż tyle w niej do odkrycia!

Książka-galaktyka. I wciąż tyle w niej do odkrycia!

Niezwykle ciekawy wywiad-rzeka z Andrzejem Żuławskim. Aż łza się w oku kręci, że właściwie nie ma już takich ludzi. Wszechstronnie oczytanych, wykształconych, umiejących się wypowiedzieć i na tematy filozoficzne i historyczne i na temat filmu, teatru, literatury. Humanista z czasów, których już nie ma. Przedstawiciel dawnej inteligencji. Można się z poglądami i wypowiedziami reżysera nie zgadzać, ale nie sposób odmówić mu ogromnej erudycji.

Świetna książka! Głównie ze względu na wypowiedzi samego Żuławskiego, mniej panów z Krytyki Politycznej. Jeśli ktoś interesuje się kinem od strony artystycznej i technicznej, to może z tej książki dowiedzieć się dużo więcej niż na niejednym wykładzie akademickim. Dodatkowo świetnie sportretowany świat artystyczny polski oraz zagraniczny, w którym Żuławskiemu przyszło się obracać. Książka nie tylko o filmach, ale o życiu i jego meandrach. Bardzo polecam.

Obok "Desperado" Stańki najlepsza rzeka jaką czytałem. Czysta przygoda intelektualna.

Można się z Żuławskim nie zgadzać, można go nie lubić, ale nie można odmówić mu wiedzy, talentu i inteligencji. Ten wywiad był jak wielowymiarowa podróż po twórczości Żuławskiego, kinematografii i literaturze w ogóle. Jeśli określa się jako 'skandalistę' człowieka, który głośno mówi to co myśli to ja bardzo proszę - więcej takich w śliskim od wazeliny światku kultury polskiej.

• Film
  • Kino