O świętości i whiskey

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka [Świat Literacki]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Literacki
A purse of coppers
Kaamosaika

Opowiadania Seana O'Faolaina, mistrza irlandzkiej "short story", z subtelną ironią i przenikliwością zgłębiają złożoność natury ludzkiej. Szczególne miejsce zajmują w nich burzliwe historie miłosne, perypetie indywidualistów i ekscentryków oraz skomplikowane i pełne paradoksów pojmowanie wiary. O'Faolain jest równie dumny ze swej irlandzkości, co bezwzględny w krytykowaniu małomiasteczkowej...

O'Faolain jest równie dumny ze swej irlandzkości, co bezwzględny w krytykowaniu małomiasteczkowej hipokryzji, nietolerancji, religijnego i narodowego prowincjonalizmu. Wszystkie utwory - zarówno głęboko refleksyjne, jak i nieodparcie zabawne - dowodzą wielkiego stylu i wyrafinowanej techniki pisarza, olśniewają umiłowaniem życia.

Pierwsza w Polsce książkowa prezentacja dorobku O'Faolaina zawiera wybór opowiadań z całej jego twórczości.

źródło opisu: Świat Literacki, 2000

CultureMatters | 2014-01-22