Żyd Piłsudskiego

Wydawnictwo: ARS Print Production
literatura faktu
Alicja

Jest to opowieść o Anatolu Muhlsteinie, który był jednym z najbardziej zaufanych marszałka Piłsudskiego. Muhlstein jako młody chłopak uczył się na rabina, ale poznał bojowców z PPS i choć nie znał polskiego ( mówił tylko w yiddish) został polskim patriotą i jednym z zaufanych Marszałka obok Sławka, Wieniawy i Becka. Przed wojną był specjalnym wysłannikiem Marszałka do Francji podczas przygotowywania sojuszu Polski i Francji, zaś sensacją światową był ślub tego dyplomaty z córką samego barona Rothschilda, który odbył się w Warszawie. Po wojnie Muhlstein był doradcą de Gaulle'a i ambasadorem Francji w ONZ.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Alicja | 2010-10-06