Zawód inwestor giełdowy

Wydawnictwo: Oficyna Ekonomiczna
biznes, finanse

Książka ma służyć pomocą graczom giełdowym, ekonomistom, analitykom rynku i studentom. Autor dzieli się z czytelnikiem własnymi doświadczeniami i wiedzą, usystematyzowaną i sprawdzoną w praktyce. Wskazuje, jak osiągnąć sukces na giełdzie, łącząc znajomość systemów gry i zarządzania pieniędzmi z umiejętnością rozpoznawania psychologicznych aspektów rynkowej rywalizacji.

Jacek | 2012-04-22
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Książka dla początkujących inwestorów, oraz dla osób, które chciałyby zgłębić tajniki inwestowania na giełdzie papierów wartościowych, jak również poszerzyć wiedzę już posiadaną. Książka napisana bardzo zrozumiałym językiem, jest na bardzo wysokim poziomie merytorycznym (nie jest to lanie wody, ani informacje ogólne). Zawiera praktyczne wskazówki, porady, strategie finansowe jak i psychologiczne zagrywki. Warta przeczytania.

Tomasz | 2013-07-13
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Rewelacyjna książka rosyjskiego psychiatry, który emigrując do USA zajął się inwestowaniem na Wall Street. W przenikliwy sposób analizuje psychologiczne aspekty gry giełdowej i sposób myślenia typowego gracza. Następnie zaś na typowych przykładach szczegółowo pokazując najważniejsze narzędzia analizy technicznej demonstruje jak można wykorzystać emocje rynku w celu odniesienia sukcesu na giełdzie. Bardzo praktyczny poradnik przyda się z pewnością również wszystkim inwestującym na GPW.

Marcin Szajda | 2010-03-28
Na półkach: Finanse, Przeczytane
Przeczytana: 2007 rok

Bardzo dobra pozycja dla początkujących inwestorów. Książka napisana przystępnym językiem, na start nie wymaga od czytelnika znacznej wiedzy.

W książce wszystkiego po trochę: podstawy psychologii, analizy technicznej oraz zarządzania kapitałem. W książce szczególnie ciekawie przedstawione są aspekty psychologii rynków w inwestowaniu.

art3 | 2012-12-23
Przeczytana: maj 2010

Bardzo dobra książka, opisuje wpływ psychologii na rynki (bardzo ciekawe), oraz podstawy analizy technicznej w odniesieniu do psychologi tłumu. Polecam!

Daro | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Bardzo dobra pozycja dla osób które już są w temacie inwestowania na giełdzie jak i dla tych , którzy dopiero zaczynają . Książka dobrze tłumaczy podstawowe wskaźniki , a do tego porusza w poprawny sposób temat psychologii tłumu przy tym autor uczy jak grać ...

Ingenium | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Dr Elder, psychiatra i jednocześnie inwestor giełdowy, świetnie napisana książka. Każdy zainteresowany giełdą powinien ją przeczytać.

Witold | 2010-08-24
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Arcydzieło gatunku. OBOWIĄZKOWA literatura dla każdego początkującego (i nie tylko) gracza giełdowego, nie ważne czy inwestujecie w akcje, kontrakty, waluty, towary czy nawet tylko jednostki funduszy. Radzę sobie wziąć do serca zawarte w niej porady.

Tomasz | 2012-08-07

Jeśli ktoś nie miał styczności z literaturą giełdową w przeszłości wtedy ta pozycja będzie w sam raz. Dla zaawansowanych będzie nieciekawa.

moneygrabbing | 2016-04-24

Klasyka. Jeśli chcesz inwestować musisz tę książkę przeczytać.

Piotr | 2015-05-30

Pozycja obowiązkowa, jedna