Zawód inwestor giełdowy

2001-01-01

Dość ciekawa pozycja.

Dość ciekawa pozycja.

💹📚 Odkryj największy bestseller w historii książek giełdowych! 💹📚

📈 "Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie" to jedna z najważniejszych książek inwestycyjnych dostosowana do współczesnych rynków. Autor, Dr. Alexander Elder, uczy spokojnego i zdyscyplinowanego podejścia do inwestowania, a także wyznacza jasne zasady zarządzania ryzykiem.

📚 Ta kompleksowa publikacja zawiera:
✅ Praktyczne schematy transakcyjne,
✅ Tworzenie planów inwestycyjnych,
✅ Ocena gotowości do handlowania,
✅ Wprowadzenie do psychologii inwestowania,
✅ Omówienie inwestowania w akcje, kontrakty futures, opcje i waluty,
✅ Skuteczną analizę techniczną z nowymi wskaźnikami i systemami,
✅ Wskazówki dotyczące zarządzania ryzykiem i pieniędzmi,
✅ Organizację czasu i prowadzenie notatek.

📘 Dowiedz się, dlaczego ta książka zdobyła miano klasyki inwestowania, a jej wiedza jest wciąż aktualna i niezwykle przydatna! Wyjątkowe podejście autora sprawia, że nawet początkujący inwestorzy mogą zrozumieć skomplikowane kwestie inwestycyjne.

💡 Doświadczeni inwestorzy docenią wnikliwe analizy i przykłady, które ilustrują kluczowe koncepcje książki. Psychologia inwestowania, zarówno na poziomie jednostki, jak i tłumu, zajmuje ważne miejsce w jej treści, co sprawia, że czytelnik zdobędzie kompletny obraz tego fascynującego świata.

📈 Czy gotowy/gotowa jesteś do inwestycyjnej przygody? Odkryj, jak stać się skutecznym inwestorem giełdowym i zdobyć wiedzę, która pomoże Ci z sukcesem podążać po ścieżce inwestycji!

#Inwestowanie #Giełda #ZawódInwestorGiełdowy #KsiążkaInwestycyjna #AnalizaTechniczna #PsychologiaInwestowania #SkuteczneInwestowanie #SystemTransakcyjny #ZarządzanieRyzykiem #BestsellerInwestycyjny #InwestorzyGiełdowi #WiedzaOGiełdzie #RynkiFinansowe #TraderLifestyle #PsychologiaTłumu #EdukacjaFinansowa #AnalizaRynku #InvestmentTips #RynekGiełdowy #KsiążkiInwestycyjne #ZdobądźWiedzę #WspółczesneRynki #DyscyplinaWInwestowaniu #AktywnyInwestor #InwestowanieNaGiełdzie

💹📚 Odkryj największy bestseller w historii książek giełdowych! 💹📚

📚 Ta kompleksowa publikacja...

Analiza techniczna wytłumaczona w przystępny sposób wraz ze sporą ilością wykresów, ilustrujących konkretne wskaźniki. Niestety, czasami miałem odczucie jakby opisywanie wartości wskaźników wynikało nie z sytuacji giełdowej a z analizy wstecznej.

Ostatnio sporo w mediach o inwestowaniu, giełdzie, ropie, węglu, kryptowalutach... No cóż, nie byłabym sobą, gdybym nie chciała poznać chociaż podstaw tego zagadnienia - głównie z racji tego, że jestem osobą bardzo otwartą i z dużą chęcią chcę poznawać otaczający mnie świat.

O inwestowaniu na giełdzie nie wiedziałam NIC. Znałam tylko przykłady jakichś wykresów - ale one też mi nic nie mówiły. Byłam bardzo początkująca - ale wypatrzyłam książkę doktora Alexandra Eldera, która jasno wskazuje, nawet w opisie, że jest ona przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych.

Zamówiłam. Otworzyłam przesyłkę. I zakochałam się już w samym sposobie wydania książki - twarda oprawa, przyciągające kolory, śliskie strony (!) - czyli bardzo dobrej jakości papier, doskonale dobrana czcionka i marginesy, fantastycznie zrealizowany skład (pod kątem tego, że tekst się nie rozjeżdża, ani wykresy nie są jakieś pokoślawione).

Dodam od razu, że już we wstępnie dowiadujemy się, że "Nowe ujęcie" w tytule oznacza mniej więcej wznowioną wersję z roku 1993 - o aktualne kwestie i zagadnienia - bo już w latach 90. ubiegłego wieku książka ta stanowiła top of the top i nie miała sobie równych.

To, co bardzo rzuciło mi się w oczy, to fakt, iż... autor jest doktorem - psychiatrą. Nie jest żadnym magistrem studiów biznesowych czy innych takich - a co najważniejsze: podkreśla on, jak wielką rolę w procesie bycia inwestorem giełdowym - i wykonywania wszystkich związanych z tym akcji - ma psychologia. I tutaj to już poczułam się jak w domu: w końcu sama od miesiąca jestem magistrem psychologii. Czytałam więc o zjawiskach społecznych - a także jednostkowych - które powodują, że ktoś w ogóle ma zyski, a nie same straty - albo, dlaczego zawód inwestora giełdowego nie jest tożsamy z hazardem (tylko jest to normalny zawód, który można wykonywać z domu lub z każdego innego miejsca na świecie!).

Pod kątem psychologicznym ta pozycja już mi dużo dała - może nie nauczyła mnie, co to znaczy "stop loss" i jak wyglądają wykresy świeczkowe (bo o tym dowiedziałam się w późniejszych rozdziałach, które też są niezwykle dobrze napisane - prostym językiem, bez utrudniania i lania wody). W końcu zaczęłam rozumieć całą ideę bycia traderem (fajne słowo, nie? - też je dopiero niedawno poznałam!).

Po tej pozycji mam tylko apetyt na więcej - żeby jeszcze bardziej zgłębić temat. Świat giełdy jest naprawdę fascynujący, a to nie od szczęścia zależy (zwykle),czy uda ci się dobrze zainwestować - tylko raczej od samodyscypliny, wiedzy i koncentracji oraz ułożeniu sobie w głowie różnych spraw związanych na przykład z oddziaływaniem emocji i impulsów.

Nie jest to zawód dla każdego. Obstawiam, że ja się średnio do tego nadaję - ale skoro autor twierdzi, że większe powodzenie w inwestowaniu giełdowym ma płeć piękna (w której to dwukrotnie zwiększyła się liczba treaderów od roku 1993) - to może nawet zaryzykuję. Może nie z jakimś wielkim kapitałem, ale chciałabym przetestować chociaż na dziesięciu dolarach, jak to jest być "jednym z nich".

Bez wątpienia książka to pokazuje, jak poważny i trudny jest to zawód - ale wyjaśnia też wiele skomplikowanych kwestii, przez co uświadamia mi, że właściwie każdy może zacząć być inwestorem giełdowym: jeśli tylko chce i ma trochę samozaparcia. Bo tutaj wiedza oznacza potęgę - a że oprócz niej są jeszcze inne istotne aspekty, to obstawiam, że jednak bycie inwestorem powinno stanowić jakiś prestiż - o którym to wcześniej nie zdawałam sobie nawet sprawy.

Na sto procent będę chciała więcej poczytać o tym temacie - i pociągnąć dłużej swoją znajomość z inwestycjami giełdowymi - bo to bardzo ciekawe zagadnienia. Mam tylko nadzieję, że kolejna książka, którą wybiorę, będzie tak wspaniała, jak "Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie". Wow, wow i jeszcze raz: wow!

Fajna książka na start, pokazuje podstawowe aspekty analizy technicznej, przedstawia czym i jakie są wskaźniki, oscylatory itd. Niemniej jednak nie pokazuje jakiś konkretnych sposobów (poza jednym - granie pod fałszywe wybicie),które sprawią, że będziesz wychodził na plus. Czy to dobrze, czy to źle, to kwestia sporna.

Bardzo dobra książka. Nie znajdziesz w niej lania wody czy innych zabiegów "zapychających". Tylko jasne rady jak być odnoszącym sukcesy traderem. Autor zwraca szczególną uwagę na zarządzanie ryzykiem i psychologię inwestowania. Jako trader polecam sięgnąć po tą pozycję, z pewnością będzie bardzo cenna dla początkujących, dla starych wyjadaczy może być dodatkiem do kawki :)

Bardzo dobra książka. Nie znajdziesz w niej lania wody czy innych zabiegów "zapychających". Tylko jasne rady jak być odnoszącym sukcesy traderem. Autor zwraca szczególną uwagę na zarządzanie ryzykiem i psychologię inwestowania. Jako trader polecam sięgnąć po tą pozycję, z pewnością będzie bardzo cenna dla początkujących, dla starych wyjadaczy może być dodatkiem do kawki...

Bez wątpienia jedna z najlepszych książek dotyczących inwestowania na giełdzie, z tych jakie do tej pory zostały wydane. Mnóstwo przykładów uwidoczniających polemikę autora. Poza tym dr Elder dużo miejsca przeznacza tematyce psychologii tłumu, która jak wiadomo ma kluczowe znaczenie w osiąganych przez nas wynikach. Istny must have w tematyce podstaw inwestowania.

Bardzo dobra pozycja. Kwestia psychologii inwestowania świetnie zaprezentowana. Polecam !!!!

Pierwsza pozycja o inwestowanie, która przeczytałem (jakies 16 lat temu) do tej pory leży na półce, czasami do niej wracam. Jest w niej wszystko od AT, fundamenty do psychologii. Świetnie i latwo sie ją czyta

Mega dobra pozycja. Dobrze napisana, sporo wątkow od AT do psychologii inwestowania. Zdecydowanie lepsza niz akademicki bełkot z podręczników.

• Giełda
  • Finanse