Czy jesteś doświadczony? Prawdziwa historia The Jimi Hendrix Experience

83-87598-91-7
Jimi Hendrix, rock, Noel Redding
muzyka
Krzak

''Wspaniała, napisana z polotem autobiografia Noela Reddinga przedstawia w sposób obrazowy cały muzyczny biznes... Jedna z najlepszych książek o rock'n'rollu, której jedynym celem, tak jak innych znakomitych książek, jest pokazanie, że ja tam byłem. - Graham Coster, London Review of Books ''Odsłaniająca najwięcej szczegółów książka o Hendrixie. Redding pisze emocjonalnie i z humorem,...

- Graham Coster, London Review of Books

''Odsłaniająca najwięcej szczegółów książka o Hendrixie. Redding pisze emocjonalnie i z humorem, wspaniale ożywiając zakulisową scenę muzyczną w czasie szybkiego dojścia do sławy The Experience.''

- New Musical Express ''Redding opowie ci jak to wszystko wyglądało od środka''

- Observer

Kariera zespołu The Jimi Hendrix Experience jest jedną z najbardziej oszałamiających i nieprawdopodobnych w historii rock'n'rolla. Ich podróż przez wyprzedane do ostatniego miejsca sale koncertowe wypełniła ich życie seksem, narkotykami, gwiazdorstwem i wyczerpaniem. W tym czasie stworzyli najbardziej wybuchową, pomysłową i natchnioną muzykę jaką kiedykolwiek słyszano. Teraz, po raz pierwszy, Noel Redding, basista The Experience, opowiada całą historię zespołu. Zrozumiale i dowcipnie opisuje tworzenie przez grupę nowej muzyki; fenomen występów na żywo; grę Hendrixa zębami i podpalanie gitary, reakcje rozhisteryzowanej publiczności; a także konsekwencje kłopotów prawnych i zbiorowej obłudy. Szczera, zabawna, bogata w anegdoty, dająca wgląd w życie Hendrixa, jego geniusz i sposób w jaki był wykorzystany, Are You Experienced? jest książką o niezapomnianej grupie i muzycznej legendzie. Noel Redding zaczął grać rock'n'rolla w 1958 roku, w wieku trzynastu lat; w roku 1966 został basistą Jimiego Hendrixa. Mieszka w Clonakilty, w Irlandii. Carol Appleby żyła i pracowała z nim prawie przez dwadzieścia lat.

Stary_Wilk | 2016-08-18
Przeczytana: marzec 2014

Basista z zespołu The Jimi Hendrix Experience opisuje, swoje przeżycia związane z wieloletnią przygodą w zespole J. Hendrixa. Jak się okazuje ma dużo zarzutów co do funkcjonowania głownie finansów zespołu, które prowadził menadżer. Hm.. zawsze są dwie strony medalu.

bartos | 2012-12-14

Krótko i zwięźle; zawiodłem się.
Dobierałem się do tej książki dwa razy - nic z tego nie wyszło.
Nuda; flaki z olejem i same pierdoły o Redding'u zamiast o Jimi'm.

Chętnie jej się pozbędę albo wymienię na coś ambitniejszego.

Koneser_Klasyki | 2014-12-04

Chujnia z salcesonem (czyt. nie dotrwałem do końca tej książki)!!! :///

Hammer_in_the_Sand | 2015-08-07
Na półkach: Przeczytane, Muzyka