The Story Of Crass
978-83-61154-54-9
crass, punk
muzyka

TO NIE KOLEJNY ZBUNTOWANY ZESPÓŁ CRASS TO FENOMEN POD WZGLĘDEM MUZYCZNYM, SPOŁECZNYM I POLITYCZNYM Crass to jedna z najbardziej inspirujących brytyjskich kapel anarchopunkowych stworzona przez perkusistę Pennego Rimbaud i wokalistę Steve'a Ignoranta w 1977 roku. Słynni z nieszablonowych tekstów, prowokacji obyczajowo-politycznych, działalności społecznej (m.in. wspierania ruchu na rzecz...

Crass to jedna z najbardziej inspirujących brytyjskich kapel anarchopunkowych stworzona przez perkusistę Pennego Rimbaud i wokalistę Steve'a Ignoranta w 1977 roku. Słynni z nieszablonowych tekstów, prowokacji obyczajowo-politycznych, działalności społecznej (m.in. wspierania ruchu na rzecz rozbrojenia atomowego) oraz artystycznej (charakterystyczne kolaże). Wierni punkowej idei DIY stworzyli własną wytwórnię. Po zakończeniu działalności nadal aktywnie brali udział w życiu społecznym. Przez wiele lat prowadzili wiejską komunę (skłot) pod Londynem. Uznawani są za prekursorów antyglobalizmu. Po latach odsłaniają kulisy działania zespołu, udostępniają niepublikowane wcześniej zdjęcia i wywiady.

Właśnie oni tego rock'n'rolla, jako muzykę buntu i głos pokolenia, przez cały czas starali się reanimować.
Uszaty, Nikt Nic Nie Wie W latach 80., w czasie największej popularności Crass, pracowałem w londyńskiej placówce Amnesty International. Dopiero gdy przybyło do nas kilku pracowników z Polski, zrozumiałem, co znaczą ideały, o które sam do tej pory walczyłem. Zrozumiałem, co punk oznaczał w niewolonej przez system Polsce, a jak inaczej rozumiany był w Londynie. Teraz, dzięki mojej partnerce, znam Polskę lepiej. I mam nadzieję, że ta książka jeszcze bardziej rozbudzi w Was chęć kultywowania idei wolności i pokoju, które są w naszych sercach, m.in. dzięki Crass.

Death_In_August | 2016-08-28
Muminkowski | 2015-08-10