Radiohead. Na krawędzi

Radiohead. Standing on the edge
83-86365-46-3
muzyka
Karolina

Biografia brytyjskiej formacji Radiohead grającej alternatywnego rocka. Znajdziemy w niej charakterystykę każdego z muzyków, szczegółowe opisy nagrań oraz historię burzliwych relacji Radiohead ze światem mediów, jak również tajniki wewnętrznych układów panujących w zespole.

Frances Sennett | 2015-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Za dużo statystyk, notowań listy przebojów, wszystkie te dane są po prostu upchnięte jakby na siłę, przez to robi się trochę duszno od lawiny danych które można by zamieścić na końcu książki, chociażby w tabelce. Niemniej jest napisana dość przystępnym językiem, przede wszystkim na plus - dużo anegdot, zabawnych ciekawostek, lwia część książki to tak naprawdę relacje wewnątrz grupy. Można było napisać to lepiej, jednak w ostatecznym rozrachunku nie jest tak źle. Przeczytałem w 3 dni, przydałoby się zaktualizować tą pozycję, uzupełnić, o "In Rainbows" można by napisać wręcz magisterkę.

martin_guide | 2011-07-12
Przeczytana: 08 lipca 2011

Napiszę krótko, bo kto sięgnął do biografii Radiohead jest już chyba wystarczająco poinformowany: plusem tej książki niewątpliwie są liczne ciekawostki oraz anegdoty dotyczące zespołu. Minusem (i to dużym) jest zbyt rozbudowana faktografia - ciągle przewijające się inne zespoły, nierzadko mające wiele wspólnego z Radiogłowymi, zbyt często przytaczane nudne notowania utworów list przebojów, etc. etc. etc.

justicedoubleu | 2016-06-17
Przeczytana: 09 września 2007

Dobra, ale nic nowego na temat zespołu nie wnosi.

pawfcb | 2016-09-01
Na półkach: Muzyka, Przeczytane, Posiadam