Echa. Kompletna historia Pink Floyd

978-83-60157-50-3
muzyka
muzyka
Natalia

Pink Floyd - zespół, który rozpoczynał karierę w połowie lat sześćdziesiątych od występów w maleńkich salkach kościelnych - stał się rockową legendą, sprzedającą miliony płyt i koncertującą na największych stadionach. Ta wspaniała książka jest poświęcona całej karierze grupy i ukazała się w 40. rocznicę wydania przez nią pierwszej płyty. Zawiera monograficzny opis kariery całego zespołu i...

Ta wspaniała książka jest poświęcona całej karierze grupy i ukazała się w 40. rocznicę wydania przez nią pierwszej płyty. Zawiera monograficzny opis kariery całego zespołu i jego poszczególnych członków od czasów sprzed Pink Floyd w roku 1962 do chwili obecnej.

Echa, po raz pierwszy w historii, zawierają starannie opracowaną listę wszystkich koncertów Pink Floyd i poszczególnych członków zespołu, zestawy granych na koncertach utworów, występy w radiu i telewizji oraz pełną dyskografię angielską i amerykańską.

W książce znalazły się rzadkie i nigdy wcześniej nie publikowane fotografie zespołu, a także graficzne pamiątki, w tym plakaty, reklamy, ulotki i bilety z każdego okresu działalności zespołu. Echa to najbardziej wyczerpująca książka o Pink Floyd, jaka kiedykolwiek ukazała się drukiem.

"Najstaranniejszy, a przy tym doskonały w czytaniu dokument o historii zespołu".
- "Top Magazine"

"Najpełniejszy opis kariery Pink Floyd, jaki ukazał się drukiem".
- "Relix"

"Najstaranniej dopracowana książka o zespole".
- "Record Collector"

"Oszałamiające zdjęcia i stylowy projekt".
- "Q Magazine"

"Liczba informacji i zdjęć nie pozwala oderwać wzroku od kolejny stron In The Flesh. Jeśli stać was tylko na jedną książkę o Pink Floyd, ta jest najlepsza".
- "Brain Damage Magazine"

"Starannie opracowana, wyczerpująca monografia i archiwalne fotografie - doskonały w czytaniu dokument o ewolucji zespołu".
- "Mojo"

źródło opisu: http://merlin.pl/Echa-Kompletna-historia-Pink-Floy...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Echa-Kompletna-historia-Pink-Floy...»

0tommy | 2014-05-09
Przeczytana: marzec 2014

Na początek chciałbym wyrazić wielki szacunek dla autora za ogrom pracy, jaki włożył w powstanie tego monumentalnego dzieła.
Książka opisuje zarówno najważniejsze wydarzenia z historii zespołu, jak i solowe dokonania jej wszystkich członków. Zawiera mnóstwo wspaniałych i unikatowych zdjęć, plakatów, biletów z koncertów. Zebrano w niej także pełną dyskografię Pink Floyd oraz solowych poczynań jej członków. A przede wszystkim dokumentuje, niemalże dzień po dniu, wszelkie poczynania związane z grupą od 1962 r. aż do momentu jej wydania - pełna lista koncertów (z zestawami granych utworów; z relacjami prasowymi lub ich uczestników), występy w radiu i telewizji, sesje nagraniowe, itp. Wszystko to na doskonałej jakości papierze i w albumowym formacie. Mus dla wszystkich fanów tej jedynej w swoim rodzaju supergrupy.

Jest to publikacja napisana przez fanatyka dla fanatyków. Celowo używam tego słowa, bo zwykły miłośnik PF wymiękłby pewnie po 20 stronach. Nie jest to do końca "normalna" książka lecz zbiór wszelkich możliwych faktów i materiałów, dogrzebanie się do których wymagało morderczej pracy. Jak dla mnie jest to książka płytka. Brak w niej pogłębionej analizy źródeł inspiracji, tła kulturowego, a także biografii artystów. Czyli jako ulraortodoksyjny fanatyk czuję zatem pewien niedosyt. A może to celowy zabieg, aby kupić kolejną książkę z biografią np. Davida Gilmoura?

Nifelinord | 2017-01-05
Na półkach: Przeczytane, Na składzie
Przeczytana: grudzień 2016

Książka idealna niemal pod każdym względem. Zależy to oczywiście od tego, czego oczekujemy od tego typu publikacji, ale było tak w moim przypadku. Jestem podbita i oczarowana.

To nie jest klasyczna "biografia zespołu". Raczej monografia (bo też nie kalendarium, do którego się ją w opiniach sprowadza). I bogom niech będą dzięki. Co za odmiana. Nie znajdziemy tu ani zbyt wielu skandalów, ani wszystkich możliwych szczegółów życia prywatnego muzyków (właściwie ograniczono to do niezbędnego minimum, którego nie dałoby się pominąć rysując tło ich twórczości i koncertów). Autor nie zagłębił się też zbytnio w cały geopolityczny kontekst lat 60., 70. i 80. - i również pochwalam go za to, bo przecież jest on doskonale znany (wielu ludziom z autopsji) i po co nam kolejna minisynteza historii muzyki i kultury XX wieku. Informacje tego rodzaju ograniczono do minimum i sprowadzono do roli swoistych przypisów do głównej narracji (a i te są zresztą bardzo ciekawe - nie wiedziałam na przykład, że...

Gawus | 2016-10-29
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Kopalnia wiedzy, kompletna i ciekawa. Choć nie zawiera aż tylu zakulisowych ciekawostek, których można by oczekiwać. To raczej ciekawe, pogłębione analizą, kalendarium + opowieści o każdej z płyt. O muzyce, kunszcie, widowiskach, tworzeniu i przekraczaniu kolejnych granic w sztuce. Dla prawdziwych fanów supergrupy wszech czasów - lektura podstawowa i obowiązkowa.

Marthe | 2015-12-20
Na półkach: Muzyka, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Książka rewelacyjna w swojej kategorii, czyli kalendarium, bo próżno tu szukać pogłębionych analiz czy kontekstów. Mnie była pomocna przy pisaniu pracy licencjackiej i jako taką - pomoc naukową lub zbiór skrupulatnie zbieranych ciekawostek - należy ją traktować.

jkulig | 2017-03-28
YennaM | 2016-12-25