Duch Mozarta

Wydawnictwo: Świat Książki
Mozart’s Ghost
978-83-247-1218-2
Ag2S

Pełna uroku powieść obyczajowa o zaufaniu w miłości. Anna, nowojorska nauczycielka, wieczorami dorabia sobie jako… medium, organizując seanse spirytystyczne. Tymczasem do mieszkania obok wprowadza się Edward, młody pianista, przygotowujący się do konkursu. Szybko łączy ich uczucie. Anna wie, jak Edward mógłby pokonać konkurentów, ale zataja swe zdolności, bo wszystkie jej dotychczasowe związki rozpadły się przez jej kontakty z „tamtym” światem. I wtedy pojawia się… duch Mozarta! Czy pomoże parze zakochanych?

Ewka | 2015-08-07
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Główna bohaterka Anna umie rozmawiać z duchami przez co uważa się za dziwną i w chwili kiedy spotyka miłość swojego życia postanawia zakończyć swoją działalność jako medium, aby udawać normalną. Jednak nie za bardzo jej się to udaje ponieważ cały czas w jej życiu obecny jest duch Mozarta który namawia ją aby dała wskazówki Edwardowi jak ma grać jego muzykę, aby wygrał konkurs. Jest to lekka i przyjemna książka którą szybko się czyta i będzie idealna na deszczowe wieczory.

Elżbieta | 2012-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Książka akurat na okres okołoświąteczny, relaksujące czytadło, napisane przez scenarzystkę filmową.

Kyou | 2013-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2013

Jak widać na okładce w końcu zabrałam się za komedię romantyczną, pod tytułem Duch Mozarta. Julia Cameron przedstawia nam historię trzydziestodwuletniej Anny - mieszkanki Nowego Jorku, nauczycielki na zastępstwa oraz... medium. Już w dzieciństwie widziała duchy i potrafiła z nimi rozmawiać, co nie pomagało jej w miłości. Dorabia przekazując wiadomości od zmarłych tym, którzy proszą o kontakt. Ma najlepszą przyjaciółkę, brata bliźniaka oraz zamiłowanie do greckiej knajpki.

W pewnym momencie jej życia pojawia się nowy lokator. Mieszkający pod 1E jak Edward, co nie omieszka zauważyć Anna. Mężczyzna jest zakochany w swoim fortepianie, co niestety doskonale słychać również na czwartym piętrze. Muzyka jego jest cudowna. Nic dziwnego, w końcu przygotowuje się do konkursu. Przeszkadza ona jednak kobiecie, która potrzebuje spokoju do pracy. Ich znajomość zaczęła się rozkręcać dzięki Alanowi, bratu dziewczyny.

Nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że Annie towarzyszą sami homoseksualni...

Poranek | 2016-09-04
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Lekkostrawna, typowo WAKACYJNA opowieść o miłości. Jeśli oczekujesz czegoś wyższych lotów, nawet nie przechodź obok tej książki. Jeśli jednak masz trochę wolnego czasu (gdzieś nad wodą czy w autobusie w drodze do pracy), możesz przeczytać. Trochę denerwują powtarzające się opisy osób czy sytuacji, ale nie jest ich znowu tak dużo, żeby nie można było tego znieść.

Coś dla fanów muzyki klasycznej (z przymrużeniem oka ;-) )

gabith | 2016-02-03
Przeczytana: 28 lipca 2013

Jak przewróciłam ostatnią stronę, pomyślałam "miałkie".
Pomysł fajny, język też nie z tych najgorszych, ale jakoś tak ciężko się czytało... Nie wciągało. Jak po grudzie. Może po angielsku byłoby strawniejsze.
Julia Cameron - była żona Martina Scorsese, więc podejrzewam, że powieść jest obliczona na to, żeby ją przerobić na scenariusz i zrobić kasowy film... Hehe, chyba nic z tego.
I te powtórzenia dotyczące sytuacji lub osoby, jak dla głąbów...
Dało się przeczytać, ale szału nie ma.

| 2012-11-18
Przeczytana: październik 2012

Najzabawniejszym wątkiem są rozmowy Anny z duchem Mozarta. Wbrew tytułowi książki jest ich zdecydowanie za mało, bo nadają smaku całej historii. Akcja skupia się raczej na rozterkach osobistych i zawodowych głównej bohaterki. Lektura tej powieści jest bardzo przyjemna i wywołuje uśmiech na twarzy. Z chęcią obejrzałabym film na jej podstawie, gdyby ktoś skusił się go nakręcić, bo to naprawdę fajny materiał na komedię romantyczną :)

Agata Górska | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Lekka i przyjemna książka z muzyką Mozarta w tle :)

tazi | 2013-07-15
Przeczytana: 2012 rok

Lekka i przyjemna historia, pisana w stylu scenariusza do amerykańskiej komedii romantycznej z duchem Mozarta w roli głównej. Dobre na pochmurne i samotne wieczory.

AnneMarie | 2012-02-01

rewelacja - jak dla mnie - bo odnosiłąm wrażenie jakbym czytala o sobie.

Joanna | 2012-06-14

Miła, ciepła opowieść o muzyce, duchach (a zwłaszcza jednym upierdliwym Mozarcie) i miłości. Wypełni swoim urokiem długie zimowe wieczory:)