Tarot

Wydawnictwo: Rebis
Tarot
83-85696-88-1
Bastete

Witamy na fantastycznej planecie Tarot! Jest to kraina przygód i horroru, koszmarne królestwo za zasłoną animacji, gdzie roi się od smoków, demonów i niecnych żądz. W tym odstraszającym świecie krajobraz przypomina piekło, a skłóceni ze sobą ludzie posługują się religią jak mieczem. Wysłany na tę planetę ze specjalną misją wędrowiec-mnich imieniem Paweł musi podjąć ryzyko, aby ocalić żyjącą tu kolonię ludzką.

ryszpak | 2015-11-27
Przeczytana: 1993 rok

Czytałem w liceum. Pamiętam do dziś, wbiła się do głowy.

KBKBKB | 2013-12-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To arcydzieło pozwoliło mi spojrzeć na siebie w odmętach piekieł jako na "półskręcone, ludzkie, parujące łajno" (cytat z głowy), po czym unieść się na skrzydłach zrozumienia swojego jestectwa i samoakceptacji.

Autor udaje się na poszukiwanie człowieka i jego sensu życia. Sensu życia dla samego człowieka. Po co i dlaczego tu jestem? Kim jestem? I najważniejsze - czy chcę taki być? Oraz jak zaakceptować samego siebie?
Każdy z nas w pewnym momencie życia musi stanąć przed swoim szatanem i się z nim rozliczyć, a potem przed jeszcze większym i bardziej przerażającym wrogiem - swoim lustrzanym odbiciem.

man-o | 2016-06-16

Niestety, przeczytałem. Można pominąć 90% tekstu zawartego w książce i dokładnie nic się nie straci. Zagadkę Tarota można odgadnąć już na samym początku (mnie się udało, co świadczy o słabości książki). Bezsensowne prowadzenie motywu ze "Sfer", przeraźliwie nudne tekstowe wypełniacze. Książka sprawia wrażenie napisanej "na siłę i na wagę", bo termin się kończył i trzeba było coś zanieść do wydawcy, inaczej kasa by przepadła...
Spodziewałem się czegoś o znacznie lepszego, niestety to zwykła (i gruba) chała.

kudybcia | 2016-07-13
Przeczytana: 2000 rok

bardzo fajnie się czytało ale jakoś nie mogłam odnaleźć przesłania

Raafi RY | 2016-09-19
Przeczytana: 07 stycznia 2007