Sex, narkotyki i okultyzm - podróże poza granice świadomości

Wydawnictwo: Graffiti BC
Sex, drugs and magick - A journey beyond limits
83-912194-6-1
Wojciech N

Istnieją tematy, o których się nie mówi albo przynajmniej nie wypada mówić źle. Należy do nich między innymi pytanie o rolę, jaką w ludzkim pędzie ku nieśmiertelności i wolności odgrywają narkotyki, czy też raczej substancje zmieniające świadomość. W książce Seks, narkotyki i okultyzm Robert Anton Wilson - wybitny amerykański pisarz - bez strachu i uprzedzeń wkracza na ten zakazany teren, w świat starożytnych kultów magiczno-seksualnych posługujących się narkotykami jako kluczami otwierającymi wrota wyobraźni. Opowiada też o uch współczesnych formach, o tym, jak w drugiej połowie XX wieku dwie wielkie rewolucje obyczajowe epoki kontrkultury - rewolucja seksualna i rewolucja narkotykowa - wpłynęły na renesans magii i okultyzmu, a seks, narkotyki i okultyzm stały się częścią ekstrawaganckiego stylu życia mieszkańców wielkich miast świata zachodu. Razem z autorem odbywamy prawdziwą odyseję psychodeliczną, wędrując od starożytnych kultów dionizyjskich, poprzez sabaty czarownic aż ku współczesnym entuzjastom ekstazy i ekscesu. Śledzimy ich upadki i wzloty na krętych szlakach ludzkiego ducha. Czasami śmiejemy się, chwilami zamyślamy, a niekiedy boimy, ale nigdy nie nudzimy.

Wojciech N | 2010-09-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Biały kruk, polecam każdemu interesującemu się tą tematyką, chyba najlepsza książka na ten temat.

Alex | 2018-03-30

Fantastyczna. Czyta się jednym tchem. Bardzo wciągająca. Wielbiciele tematu nie powinni być zawiedzeni :) Wracałam i wrócę pewnie jeszcze nieraz.

Lucy666 | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Świetna otwierająca umysły książka. Przeczytałam "na raz" i pewnie jeszcze do niej wrócę.
Swoją drogą książkę dostałam od koleżanki która dostała ją od kogoś, kto podobno dostał ją od innego kogoś... ciekawe jak wiele twarzy widziała. ...i jak wiele jeszcze zobaczy.

| 2012-02-17
Przeczytana: kwiecień 2008

Za bardzo pomieszane pomiędzy seksem a narkotykami i okultyzmem, nie zawsze seks trzeba wiązać z tymi dwoma, na odwrót też. Seks to seks, narkotyki to narkotyki, powiązanie tego w jedno nie przypadło mi do gustu...

DuchOtchlani | 2017-06-12
Agnieszka Niedbała | 2017-05-10