Sekty szatańskich bogów

Sekty satanskych bohu
83-904968-2-8
literatura faktu
Daria

Prawdziwa i ścisła rekonstrukcja czterech dramatycznych przypadków, w których główną rolę odegrali samozwańczy "zbawiciele", oszuści handlujący odwieczną ludzką tęsknotą za dostaniem się do nieba albo innego miejsca szczęśliwości wiecznej.

Hekate | 2014-03-10
Przeczytana: 10 marca 2014

Książka przedstawia losy 4 pseudoreligijnych ugrupowań. Co jednak ważniejsze obnaża najgłębsze zakamarki ludzkiej psychiki: zarówno władczość, sadyzm i perwersje u samozwańczych zbawicieli jak i bezgraniczną uległość, służalczość i zaślepienie ich wiernych.
Opisy poszczególnych historii prowadzą od sielankowego życia z wizją raju po śmierć, fizyczne wyniszczenie i perwersje żywcem wyjęte z opisów de Sade.
Polecam nie tylko osobom interesującym się różnego typu odłamami religijnymi ale też wszystkim chcącym poznać najsilniejsze i najsłabsze strony człowieka.

NovemberRain | 2016-03-27

Niewiarygodne jak jeden człowiek może zmanipulować tłumy. Niewiarygodne, że Twoja słabość, chwilowy dół psychiczny czy chociażby niezadowolenie z życia, chęć przeżycia przygody, zaznania ekscytacji w codziennej monotonii może doprowadzić do tego, że staniesz się bezosobową, bezwładną marionetką w rękach wyrachowanego człowieka. Bardzo ciekawa lektura, napisana lekkim językiem, warta przeczytania, chociażby ze względu na rosnącą liczbę sekt i związanych z ich działalnością niebezpieczeństw.

chatiflatt | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Po raz pierwszy książkę czytałem jako nastolatek, ostatnio do niej wróciłem. Borovicka wspaniale przedstawia mechanizmy rządzące sektami. Ja zwracałem uwagę na podobieństwo do polskiego kościoła katolickiego.

kiniamala | 2013-08-21

Bardzo dobrze napisana...daje do myślenia i uzmysławia jak wielu ludzi w prosty sposób można zmanipulować...

Fasoletti | 2012-05-28
Przeczytana: 28 maja 2012

Sekty szatańskich bogów to wstrząsająca książka. Autor opisuje w niej historię czterech sekt: Świątyni Ludu, Świątyni Słońca, Rancza Apokalipsa i Dzieci Mojżesza.
Mamy okazję prześledzić życiorysy ich przywódców, zapoznamy się również z szokującymi zeznaniami ludzi, którzy mieszkali w stworzonych przez samozwańczych proroków komunach i byli poddawani systematycznemu praniu mózgu.
Dowiemy się jak strasznych czynów dokonywali na zniewolonych poddanych "prorocy", jak potrafili ogłupić ich i nimi manipulować.
Polecam tę książkę każdemu, kto interesuję się historią sekt, ale także innym ludziom jako ostrzeżenie, do czego może doprowadzić zaślepienie i fanatyzm w połączeniu z szaleństwem.

Orkus | 2016-01-01
chudini0505 | 2015-12-23