Czarny leksykon

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Wystrzałowa [Epoka]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Epoka
kam

Wszyscy mordercy, których ujął Scotland Yard, spotkali się w jednym dziele - "Encyklopedii zbrodni". Z tego swoistego pocztu zabójców dokonany został wybór, który przedstawiamy Czytelnikom jako "Czarny leksykon". Opisane w nim historie są autentyczne, a każda z nich stanowi zamkniętą całość. Jest to lektura przeznaczona wyłącznie dla ludzi o mocnych nerwach.

[Epoka, 1988]

Meszuge | 2014-01-03
Przeczytana: 22 lutego 2013

„Odmiany doświadczenia religijnego” Williama Jamesa tak mnie zmęczyły, że sięgnąłem po lekturę „lżejszą”. Jednak odnoszę wrażenie, że albo tej lekkości już mi wystarczy, albo autorka mocno z nią przesadziła.

„Czarny leksykon” to zbiór wyjątkowo pobieżnie zaprezentowanych zbrodniarzy i zbrodni dokonanych zwykle w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii od osiemnastego wieku do połowy dwudziestego. Spodziewałem się czegoś w stylu „Słownika zabójców” René Reouvena, ale srodze się zawiodłem – to zupełnie nie ta klasa, choć przyznaję, że lekturą do pociągu może być „Czarny leksykon” całkiem niezłą.

magdavbb | 2013-11-03

To jest książka, po której boimy się wychodzić z domu, a jednorazowo przeczytać można tylko rozdział, bo na więcej nie starczy nerwów.

Adrian Spajder | 2015-08-11

Jak zapewnia wydawca, jest to autorski i subiektywny wybór sylwetek autentycznych przestępców, zwyrodnialców i ich kryminalnych osiągnięć. Wręcz u niektórych próby (oczywiście żmudne) morderstw doskonałych. Pozycja mroczna, opisująca wielu znanych i nieznanych morderców, geneza ich zbrodni i ładnie obrazowana wizja lokalna każdej.

kina | 2013-02-19
Przeczytana: 23 października 2014