Warte ryzyka

biznes, finanse
Książnica
2007-01-01
2007-01-01

Dopiero co zrecenzowałem Rosamunde Pilcher, a teraz biorę się za jej syna (ur.1950). Książka napisana 14 lat temu, wydanie polskie 2007, na LC ma 6 (57 ocen i 6 opinii). I to jest pozycja najwyżej oceniona na LC ze wszystkich jego trzech. Lista fanów pusta i taka po mnie tez zostanie.

„Niedaleko pada jabłko od jabłoni” i w myśl tego dostaliśmy równie bezwartościowe czytadło jak „Spod znaku bliźniąt” jego matki. Czytać można, bo „miłe, lekkie i przyjemne”, ale po co ?? Rywalizacji rodzinnej też nie rozstrzygnę, bo podobnie jak mamie, dam gwiazdek 3.

„Niedaleko pada jabłko od jabłoni” i ...

Życie głównego bohatera Dana Portera jest bardzo idealne,ma wymarzone,wspaniałe mieszkanie na przedmieściach Londynu,piękną żonę,a również ma trójkę zdolnych,utalentowanych dzieci,dobrą,płatną pracę
Gdy pewnego dnia Dan traci pracę,cały świat jego runie i rozsypuje się jak domek z kart.Musi utrzymywać go jego żona.Później żona Dana wybiera karierę odchodzi od ukochanego męża,oddalająć się od niego.
Historia wzruszająca,bardzo dobrze napisana,wciąga i zachwyca,,,,,świetna,wciągająca książka czyta się rewelacyjnie.

Mam mieszane uczucia po tej książce. Nie powaliła mnie na ziemię, nie utożsamiłem się z bohaterem w 100%, nie przeżywałem jego życia wracając do rzeczywistości.
Według mnie książka bardzo przeciętna chociaż zostająca w pamięci. Ilość wątków podejmowanych dla mnie osobiście była zbyt męcząca.
Zakończenie... Było?

Zakończenie... Było?

"Zakochałam się" w tym autorze. Potrafi sprawić, że człowiek zżywa się z bohaterami powieści. A nie każdy to potrafi.

Bez rewelacji. Czytadło na urlop lub do pociągu.

Bez rewelacji. Czytadło na urlop lub do pociągu.

Mimo że w miarę dobrze napisana to przeciętna, zapomnę o niej dosyć szybko. Nie wzbudziła również we mnie żadnych emocji, ot czytam bo czytam, wiadomo - smutna historia. To chyba tyle co mogłabym powiedzieć o tej książce, zdecydowanie tyle.

mnie się podobała, pozwala przyjrzeć się sobie i temu co jest istotne.

mnie się podobała, pozwala przyjrzeć się sobie i temu co jest istotne.

• EBOOK
  • Stos 08/2013 sierpniowy
  • Prawdziwe Historie
  • Książki poruszające

Dodaj cytat z książki Warte ryzyka