Za oceanem

Wydawnictwo: Książnica
An Ocean Apart
Robin
agasta

Opowieść o ucieczce od własnej tożsamości, odnajdywaniu celu w życiu i układaniu go od nowa. Bohater książki po stracie żony popada w depresję. Przestają go obchodzić dzieci, praca, nie interesują losy rodzinnej firmy, nad którą gromadzą się chmury. Nakłoniony przez rodziców decyduje się opuścić Szkocję i wyjechać służbowo do Stanów Zjednoczonych z misją ratowania przedsiębiorstwa. W nowym otoczeniu początkowo istotnie czuje się lepiej, próbuje nawet wypełnić swe zadanie, najchętniej jednak błąka się po ulicach w anonimowym tłumie. Pewnego dnia spostrzega ogłoszenie, w którym widzi szansę dla siebie. Decyzję podejmuje natychmiast

Smig | 2011-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 18 lipca 2011

Początek troszkę drętwy, niezbyt intrygujący, ale po kilkudziesięciu stronach można się przestawić na paletę kolorów jakiej używa Pilcher i wciągnąć w lekturę. Motyw przewodni choć już tyle razy przerabiany w literaturze - zainteresował mnie i liczyłam że potraktowany tu będzie ambitnie od strony emocjonalnej, z punktu widzenia dojrzałego mężczyzny.Choć książka jest wciągająca i czyta sie ją przyjemnie - to troche rozczarowuje i temat w mojej ocenie nie został spenetrowany dokładnie, zakończenie przewidywalne i całość trochę zbyt cukierkowa - jakby nadawała się do Hollywoodzkiej ekranizacji z happy endem.

Cinnamon | 2011-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

Znalazłam tę książkę w Niemczech, na jednej z półek book crossingu. Z braku innych lektur pod ręką, postanowiłam wgłębić się w "Za oceanem".

Książkę czyta się szybko, jest "lekka" i łatwa w odbiorze. Jest to jednak według mnie niestety tylko miła historyjka. W sumie opis mówi prawie wszystko. Punktem zwrotnym akcji staje się moment, w którym głównemu bohaterowi spada na ziemię moneta i tocząc się, doprowadza go aż do ogłoszenia, które odmieni jego życie.

Nie jest to mój ulubiony typ powieści. Przekładając strony wiadomo, czego się spodziewać i można jedynie być ciekawym jak autor ubrał akcję w słowa. Zakończenie również bez niespodzianki.

Udało się jednak autorowi storzyć sympatycznych bohaterów, dlatego daję ocenę "średnią".

W podróży i jako chwila relaksu - czemu nie.

KoKo | 2013-05-24
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Niby nie jest zła, ale jakaś taka rozwleczona. Czasem chwyta za serce, a czasem strasznie drażni przez ten rozciągnięty styl.

Jacek Parys | 2016-02-28

Bajka z happy endem :)