Za oceanem

Okładka książki Za oceanem Robin Pilcher
Okładka książki Za oceanem
Robin Pilcher Wydawnictwo: Książnica Seria: Książnica kieszonkowa literatura piękna
Książnica kieszonkowa
Maria Grabska-Ryńska
Robin

Bajka z happy endem :)

Bajka z happy endem :)

Niby nie jest zła, ale jakaś taka rozwleczona. Czasem chwyta za serce, a czasem strasznie drażni przez ten rozciągnięty styl.

Znalazłam tę książkę w Niemczech, na jednej z półek book crossingu. Z braku innych lektur pod ręką, postanowiłam wgłębić się w "Za oceanem".

Książkę czyta się szybko, jest "lekka" i łatwa w odbiorze. Jest to jednak według mnie niestety tylko miła historyjka. W sumie opis mówi prawie wszystko. Punktem zwrotnym akcji staje się moment, w którym głównemu bohaterowi spada na ziemię moneta i tocząc się, doprowadza go aż do ogłoszenia, które odmieni jego życie.

Nie jest to mój ulubiony typ powieści. Przekładając strony wiadomo, czego się spodziewać i można jedynie być ciekawym jak autor ubrał akcję w słowa. Zakończenie również bez niespodzianki.

Udało się jednak autorowi storzyć sympatycznych bohaterów, dlatego daję ocenę "średnią".

W podróży i jako chwila relaksu - czemu nie.

Sięgnełam po książkę zachęcona opisem.

Niestety. Fabuła oczywista, przewidywalna. Sama książka nie wniosła nic do mojego życia. Harlequin, niskiej jakości.

Sięgnełam po książkę zachęcona opisem.

• Moi mali książęta :)
  • Rok 2016
  • 2003
  • :-),:-),:-)
  • Wcześniej lub później
  • Biblioteczka domowa III

Dodaj cytat z książki Za oceanem