Rodzinne tajemnice

Family Tree
978-83-921512-7-2
romans
ZuzAnka

Dana i Hugh Clarke oczekują narodzin swojego pierwszego dziecka. Kiedy na świat przychodzi piękna i zdrowa dziewczynka, szczęście przyćmiewa fakt, że dziecko ma zauważalne afro-amerykańskie rysy. Jakim sposobem w kochającej się białej rodzinie pojawiło się "czarne" niemowlę? Podejrzenie pada na Danę - czy dopuściła się zdrady małżeńskiej? Najbliższy sąsiad i przyjaciel rodziny jest Afroamerykaninem. A może wszystkiemu winien jest nieznany ojciec Dany? Jak się jednak o tym przekonać, skoro nikt z najbliższych nie widział go na oczy, a matka Dany już nie żyje? Zdeterminowana kobieta postanawia poznać prawdę i odkrywa niezwykłe rodzinne sekrety.

wiejskifilozof | 2014-08-04

Barbara Delinsky jest autorką,którą coraz częściej czytam.Lubię jej historię,bo są prawdziwe i realne.I mogą się przydarzyć nie tylko na kartach książki.
W tej książce,mamy historię pewnej mężatki,która lada chwila urodzi dziecko,na które tak czekała z mężem.Kiedy,następuję poród...okazuję się,że dziecko urodziło się ...czarne.
Byłem bardzo ciekawy,dlaczego tak się stało ? Co było tego przyczyną ?
Autorka napisała naprawdę świetną książkę,która wciągała mnie na całego.
A,że byłem bardzo ciekawy obrotu sytuacji przeczytałem książkę w jeden dzień.

Grażyna | 2013-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Książki tej autorki lubię czytać.Przy czytaniu tej powieści myślałam o tolerancji wobec "innych ,odmiennych zachowań lub innego wyglądu czy poglądów".Wcześniej uważałam się za osobę po prostu tolerancyjną. Ale jak zupełnie wszystko się "wywraca" gdy o najbliższej osobie dowiaduję się ,że jest tu tzw."inność". Oj wtedy moja tolerancja już nie jest taka pewna i oczywista.Wprost przeciwnie jestem zła na cały świat i zadaję sobie pytanie -dlaczego ja? Dlaczego mnie to spotkało,szukając najpierw winy w sobie.....Warto przeczytać ,a co do tajemnic- przeważnie kiedyś zostają ujawnione więc może lepiej to zrobić świadomie i samemu a nie wierząc ,że nigdy się to nie stanie.....

Dobra powieść o rodzinnych sekretach, tajemnicach, miłości i przyjaźni.
Dana i Hugh Clarke oczekują swojego pierwszego dziecka dowiadują się że ich córka jest czarnoskóra, że ma podłoże genetyczne spokrewniona jest z dziadkami swoimi.
Przyjemnie się mi czytało,ciepła..urocza książka nie zawiodła mnie wręcz mnie zachwyciła,,,zachwycona jestem tą powieścią trzyma w napięciu, akcja świetna,napisana wspaniale.

Zuela | 2014-04-18

Książka fenomenalna o głęboko skrywanych tajemnicach rodzinnych,wzajemnej nieufności,animozjach i budowaniu wspólnego życia.

sygin | 2013-07-09
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowa, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

„Rodzinne tajemnice” to druga książka autorstwa Barbary Delinsky jaką dane mi było przeczytać. Pierwszą był „Ogród marzeń” romans z kilkoma interesującymi wątkami w tle, bowiem i sama autorka jest przede wszystkim kojarzona z bardzo poczytnymi, zwłaszcza w Stanach, romansami. „Rodzinne tajemnice” to książka o nieco innym jednak charakterze, porusza kilka ważnych problemów zwłaszcza z perspektywy wielokulturowego społeczeństwa. Wątki romansowe muszą ustąpić tu miejsca nieco poważniejszej tematyce, choć autorka zachowuje swój charakterystyczny lekki styl i język.

Kilka słów o treści. Hugh i Dana Clark są młodym małżeństwem z niecierpliwością oczekującym narodzin swojego pierwszego dziecka. Radosna i sielankowa atmosfera przemienia się w pełną napięcia i niedowierzania, gdy ich nowonarodzona córeczka posiada cechy charakterystyczne dla nacji afroamerykańskiej, czyli porzucają język poprawności politycznej jest po prostu czarna, podczas gdy oboje jej rodzice są biali. Po pierwszej...

Angelika | 2011-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

Białej parze rodzi się dziecko o cechach typowych dla rasy czarnej. Pierwsze podejrzenie to oczywiście zdrada żony - zwłaszcza, ze sąsiad jest czarnoskóry, więc kochanka nie musiała szukać daleko! Problem pojawia się, gdy badania DNA wykazują, ze ojcem dziecka jest nie kto inny, jak tylko mąż matki - równie biały, jak ona sama.
Zawikłana historia kilku pokoleń dwóch rodzin - ubogiej rodziny Dany oraz bogatych Clarków. Czyta się lekko i przyjemnie ale z zaciekawieniem.

Justyna | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Nareszcie trafiłam na książkę która ma fajną tematykę.
Bohaterowie Dana i Hugh są biali a ich nowo narodzone dziecko ma ciemniejszą skórę i tu zaczyna się wiele wątków które chcą rozwiązać.
Wciąga i szybko się czyta te 333 strony.

Sandra | 2013-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Czyta się niesamowicie szybko. Miła i przyjemna lektura, choć taka jakby niedokończona. Według mnie zupełnie niepotrzebne rozterki Eatona, w to miejsce autorka mogłaby rozwinąć losy małego chłopca.

ila1982 | 2016-04-27
Na półkach: Audiobooki, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 17 marca 2016

Bardzo lubię twórczość pani Delinsky, choć oczywiście nie wszystkie powieści mi się podobały. Do tej długo się zbierałam, ale okazała się naprawdę godna przeczytania. Przez większość książki byłam wściekła na męża bohaterki i po cichu miałam nadzieję, że go zostawi:)

Nie jestem pewna, ale chyba kiedyś oglądałam film na podst. tej książki, bo był bardzo podobny do jej tematyki.

betulek | 2016-06-10

Historia intrygująca, ale książka mnie rozczarowała - ciekawy problem został przefilozofowany, przegadany. W efekcie powstała jakaś beletrystyka socjologiczna bez oczekiwanego przeze mnie ładunku emocji