Rodzinne tajemnice

Family Tree
978-83-921512-7-2
romans
ZuzAnka

Dana i Hugh Clarke oczekują narodzin swojego pierwszego dziecka. Kiedy na świat przychodzi piękna i zdrowa dziewczynka, szczęście przyćmiewa fakt, że dziecko ma zauważalne afro-amerykańskie rysy. Jakim sposobem w kochającej się białej rodzinie pojawiło się "czarne" niemowlę? Podejrzenie pada na Danę - czy dopuściła się zdrady małżeńskiej? Najbliższy sąsiad i przyjaciel rodziny jest Afroamerykaninem. A może wszystkiemu winien jest nieznany ojciec Dany? Jak się jednak o tym przekonać, skoro nikt z najbliższych nie widział go na oczy, a matka Dany już nie żyje? Zdeterminowana kobieta postanawia poznać prawdę i odkrywa niezwykłe rodzinne sekrety.

wiejskifilozof | 2014-08-04

Barbara Delinsky jest autorką,którą coraz częściej czytam.Lubię jej historię,bo są prawdziwe i realne.I mogą się przydarzyć nie tylko na kartach książki.
W tej książce,mamy historię pewnej mężatki,która lada chwila urodzi dziecko,na które tak czekała z mężem.Kiedy,następuję poród...okazuję się,że dziecko urodziło się ...czarne.
Byłem bardzo ciekawy,dlaczego tak się stało ? Co było tego przyczyną ?
Autorka napisała naprawdę świetną książkę,która wciągała mnie na całego.
A,że byłem bardzo ciekawy obrotu sytuacji przeczytałem książkę w jeden dzień.

Grażyna | 2013-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Książki tej autorki lubię czytać.Przy czytaniu tej powieści myślałam o tolerancji wobec "innych ,odmiennych zachowań lub innego wyglądu czy poglądów".Wcześniej uważałam się za osobę po prostu tolerancyjną. Ale jak zupełnie wszystko się "wywraca" gdy o najbliższej osobie dowiaduję się ,że jest tu tzw."inność". Oj wtedy moja tolerancja już nie jest taka pewna i oczywista.Wprost przeciwnie jestem zła na cały świat i zadaję sobie pytanie -dlaczego ja? Dlaczego mnie to spotkało,szukając najpierw winy w sobie.....Warto przeczytać ,a co do tajemnic- przeważnie kiedyś zostają ujawnione więc może lepiej to zrobić świadomie i samemu a nie wierząc ,że nigdy się to nie stanie.....

Dobra powieść o rodzinnych sekretach, tajemnicach, miłości i przyjaźni.
Dana i Hugh Clarke oczekują swojego pierwszego dziecka dowiadują się że ich córka jest czarnoskóra, że ma podłoże genetyczne spokrewniona jest z dziadkami swoimi.
Przyjemnie się mi czytało,ciepła..urocza książka nie zawiodła mnie wręcz mnie zachwyciła,,,zachwycona jestem tą powieścią trzyma w napięciu, akcja świetna,napisana wspaniale.

sygin | 2013-07-09
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowa, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

„Rodzinne tajemnice” to druga książka autorstwa Barbary Delinsky jaką dane mi było przeczytać. Pierwszą był „Ogród marzeń” romans z kilkoma interesującymi wątkami w tle, bowiem i sama autorka jest przede wszystkim kojarzona z bardzo poczytnymi, zwłaszcza w Stanach, romansami. „Rodzinne tajemnice” to książka o nieco innym jednak charakterze, porusza kilka ważnych problemów zwłaszcza z perspektywy wielokulturowego społeczeństwa. Wątki romansowe muszą ustąpić tu miejsca nieco poważniejszej tematyce, choć autorka zachowuje swój charakterystyczny lekki styl i język.

Kilka słów o treści. Hugh i Dana Clark są młodym małżeństwem z niecierpliwością oczekującym narodzin swojego pierwszego dziecka. Radosna i sielankowa atmosfera przemienia się w pełną napięcia i niedowierzania, gdy ich nowonarodzona córeczka posiada cechy charakterystyczne dla nacji afroamerykańskiej, czyli porzucają język poprawności politycznej jest po prostu czarna, podczas gdy oboje jej rodzice są biali. Po pierwszej...

Zuela | 2014-04-18

Książka fenomenalna o głęboko skrywanych tajemnicach rodzinnych,wzajemnej nieufności,animozjach i budowaniu wspólnego życia.

Angelika | 2011-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

Białej parze rodzi się dziecko o cechach typowych dla rasy czarnej. Pierwsze podejrzenie to oczywiście zdrada żony - zwłaszcza, ze sąsiad jest czarnoskóry, więc kochanka nie musiała szukać daleko! Problem pojawia się, gdy badania DNA wykazują, ze ojcem dziecka jest nie kto inny, jak tylko mąż matki - równie biały, jak ona sama.
Zawikłana historia kilku pokoleń dwóch rodzin - ubogiej rodziny Dany oraz bogatych Clarków. Czyta się lekko i przyjemnie ale z zaciekawieniem.

Justyna | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Nareszcie trafiłam na książkę która ma fajną tematykę.
Bohaterowie Dana i Hugh są biali a ich nowo narodzone dziecko ma ciemniejszą skórę i tu zaczyna się wiele wątków które chcą rozwiązać.
Wciąga i szybko się czyta te 333 strony.

Monika | 2017-03-02
Przeczytana: 23 lutego 2016

Autorka powieści ignoruje zupełnie zasady dziedziczenia kreśląc historię pewnej rodziny, w której rodzi się ciemnoskóre dziecko o rysach twarzy charakterystycznych dla afroamerykanów, choć rodzice dziecka są biali i nic nie wskazuje na to, by któreś z nich mogło mieć domieszkę murzyńskiej krwi. Oczywiście o pomyłce w szpitalu nie ma mowy, dziecko nie jest owocem romansu, ale wyjaśnieniem tej zagadki okazuje się być romans babci malucha z czarnoskórym mężczyzną.
Autorka najwyraźniej uznała, ze takie wyjaśnienie jest zupełnie w porządku i nie zadała sobie minimum trudu, by dowiedzieć się w jaki sposób dziedziczony jest kolor skóry.

Sandra | 2013-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Czyta się niesamowicie szybko. Miła i przyjemna lektura, choć taka jakby niedokończona. Według mnie zupełnie niepotrzebne rozterki Eatona, w to miejsce autorka mogłaby rozwinąć losy małego chłopca.

EwelinaEm | 2016-12-11
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Temat ważny, bez dwóch zdań, ale... według mnie opisany w jakiś taki letni sposób.
Nawet nie odczuwam potrzeby pisać na ten temat nic więcej.