Dobiechna

Wydawnictwo: Laurowe
978-83-62468-03-4
skryba

Pradzieje, czasy jeszcze przed formowaniem się państwa polskiego. Czas guseł i zabobonów. Czas walki o przetrwanie. Plemiona Lędzian raz po raz atakowane są przez hordy dwugłowych, krwiożerczych najeźdźców. I jeszcze coś. Straszniejszego. Nienamacalnego. Zło. Zło, które czai się w najmroczniejszej głębi lasu. Przychodzi, kiedy się nikt nie spodziewa. Zabiera to, co...

Pradzieje, czasy jeszcze przed formowaniem się państwa polskiego.

Czas guseł i zabobonów. Czas walki o przetrwanie.

I jeszcze coś. Straszniejszego. Nienamacalnego.

Zło.

Zło, które czai się w najmroczniejszej głębi lasu.

Przychodzi, kiedy się nikt nie spodziewa.

Zabiera to, co najcenniejsze…

...

Ale jest promyk nadziei.

Światełko Wiary, które daje prawdziwą MOC każdemu,

kto o nią poprosi.

„Dobiechna” to wciągająca powieść przygodowa, trzymająca w napięciu, z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, od której trudno się oderwać. Ale „Dobiechna” to nie tylko fascynująca przygoda. W książce pokazane jest życie i wierzenia naszych praprzodków, plemion, które dały początek państwu polskiemu. Ukazana jest też odwieczna walka dobra ze złem. Głównym jej celem jest nie tylko zaciekawić, ale również promować wartości chrześcijańskie pośród czytelników.

Intueri | 2011-07-31
Przeczytana: 23 lipca 2011

Przystępując do lektury „Dobiechny”, nie dysponowałam żadnymi informacjami na temat jej ewentualnej zawartości. Znałam jedynie krótki fragment powieści zamieszczony na odwrocie strony tytułowej oraz mogłam przyjrzeć się tajemniczej, utrzymanej w ciemnej, niemal wyłącznie czarnej kolorystyce, okładce. Zaczęłam więc od gruntownych oględzin. Dopiero po chwili uzmysłowiłam sobie, co widzę na okładce. Na pierwszym planie bieli się samotna stokrotka, na drugim w cieniu wysokich, czarnych, starych drzew majaczy niewyraźnie jakaś postać. Zaciekawiona zabrałam się za czytanie, zupełnie nie wiedząc, czego powinnam się spodziewać.
Wydarzenia opisane w powieści mają miejsce w pierwszym wieku naszej ery, gdy nad Bugiem zamieszkiwały słowiańskie plemiona. Początkowo akcja przeplata się. Narrator ukazuje nam losy dwóch bohaterek. Jedną z nich jest tytułowa Dobiechna, drugą tajemnicza dziewczynka, wieziona i głodzona przez wiedźmę, będącą wyznawczynią potężnego boga Więziświata....

Kamcia08 | 2012-03-07
Na półkach: E-book, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 lutego 2012

Cofnijmy się do czasów, kiedy pierwsze plemiona słowiańskie osiedlały się na terenie obecnej Polski, a religia dopiero zaczynała się kształtować. Jak wyobrażacie sobie tamten świat? Jak bardzo on i ludzie różnili się od dzisiejszych? Ciekawe i barwne wyobrażenie tamtych czasów przybliżyła nam pani Agnieszka Majchrzak w książce pod tytułem ‘Dobiechna’.

Wiele czasu zajęło mi rozgryzienie znaczenia tytułu i do końca mi się to nie udało. Podczas czytania okazało się jednak, że jest to imię dziewczynki. Nie wiem, czy faktycznie takie istniało w czasach osiedlania się pierwszych plemion, ale jestem tego bardzo ciekawa. Kolejną zagadką było dla mnie to, jak taka niepozorna i dodatkowo ukazująca niezbyt ciekawy dla mnie temat książka ma mnie zainteresować. Do dziś nie wiem, jak udało mi się przebrnąć przez ponad dwustustronicowego e-booka w ciągu niespełna trzech dni, chyba, że zacznę wierzyć w magię.

Wiele wieków temu na terenie dzisiejszej Polski i jej okolić mieszkały pradawne...

Ulla78 | 2011-06-18
Przeczytana: 04 czerwca 2011

Jedna z ciekawszych książek, jaką ostatnio czytałam. Trzyma w napięciu, chwilami przeraża, a jednocześnie niesie dobre przesłanie. Młodzi bohaterowie powieści mają wiarę i nadzieję, a dzięki temu siłę, by pomimo trudności, przeciwstawić się złu, które ma moc wręcz porażania i otumaniania ciał i umysłów, całkowitego zapanowania nad słabym człowiekiem. Choć książka przenosi nas do odległych prasłowiańskich czasów, jej przesłanie jest uniwersalne, a w dobie współczesnej gonitwy i zatracaniu się w przyjemnościach współczesnego świata, gubiąc podstawowe wartości pokazuje nam, co jest tak naprawdę najważniejsze w życiu. Bowiem zło może przejawiać się w najróżniejszy sposób i tylko prawdziwe wartości, dobro, wiara i czystość serca może je przezwyciężyć.

Krummi | 2014-04-09
Przeczytana: 11 stycznia 2016