Nowoczesne nauczanie. Praktyczne wskazówki i techniki

Tłumaczenie: Jolanta Bartosik
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Teaching Today. A Practical Guide
978-83-7489-208-7
poradniki
mantra

Niniejsza książka została pomyślana jako praktyczna pomoc dla uczących. Jest adresowana do nauczycieli szkół podstawowych, średnich i wyższych oraz do tych, którzy uczą pracujących w przemyśle, handlu czy w służbach publicznych. Została napisana z myślą o wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jak pomagać innym w nauce. • Bezcenne źródło wiedzy i wskazówek dla uczących w szkołach każdego...

• Bezcenne źródło wiedzy i wskazówek dla uczących w szkołach każdego szczebla.
• Doskonały podręcznik dla studentów różnych kierunków pedagogicznych i specjalności nauczycielskich.
• Praktyczna pomoc dla tych wszystkich, którzy uczą.

Wszyscy nauczyciele z pewnością na co dzień zmagają się z takimi problemami, jak brak koncentracji uczniów, brak motywacji, niezdyscyplinowanie i wiele innych. Do nich wszystkich skierowana jest niniejsza książka.
Geoff Petty, nauczyciel mający za sobą wieloletnią praktykę w zakresie pracy w szkole oraz przygotowujący innych do tego zawodu, dzieli się z czytelnikiem swoim bogatym doświadczeniem. W 50 rozdziałach książki omawia najważniejsze zagadnienia związane z nauczaniem. Wskazuje trudności i problemy, ale pokazuje również, gdzie szukać satysfakcji z wykonywania tego odpowiedzialnego zadania, jakim jest kształcenie innych.

homesoperfect | 2017-06-16

Genialny poradnik dla nauczycieli. Podział na rozdziały jest intuicyjny. Treść przekazana w typowo amerykański sposób, czyli lekko. Ale jednocześnie to baza nowoczesnej wiedzy na temat uczenia się, motywacji, zarządzania klasą, prac domowych i wielu innych. Wyjaśnia dlaczego tradycyjne przekazywanie wiedzy nie wystarcza i jak można odwołać się do emocji. Opisuje teorie głębokiego i powierzchownego uczenia się. Wyjaśnia jak mózg porządkuje i poprawia materiał podczas nauki oraz jak wygląda krzywa zapominania. Można w niej znaleźć ciekawe propozycje jak utrzymać dyscyplinę, dobre relacje i jak przeprowadzić ciekawe lekcje. Po każdym rozdziale jest ciekawa lista zalecanych lektur.

Adalbert | 2015-01-16

Podręcznik metodyki.