Mordercza gumowa kaczka

Wydawnictwo: Sonia Draga
Slow Death by a Rubber Duck. How the Toxic Chemistry of Everyday Life Affects our Health
978-83-7508-247-0

Chemiczne zanieczyszczenie ludzkiego organizmu to wróg niezwykle podstępny, działający w sposób mocno utajony. Nie możemy go zobaczyć, mamy trudności ze zmierzeniem jego poziomów w naszych ciałach, i tak naprawdę bardzo trudno jest nam określić, które chemikalia, będące dziś w powszechnym użyciu, są odpowiedzialne za konkretne uszkodzenia, zaburzenia i choroby. Pomimo tych problemów naukowcy wiele już wiedzą dziś na ten temat i zaczynają bić na alarm. Co więcej, zaangażowani w sprawę lekarze, pielęgniarki, matki oraz aktywiści ruchu na rzecz ochrony środowiska działający w lokalnych społecznościach coraz głośniej domagają się odpowiedzi na jedno podstawowe pytanie: Dlaczego te toksyczne substancje znajdują powszechne zastosowanie w produkcji artykułów codziennego użytku bez naszej wiedzy i bez żadnych dowodów na ich nieszkodliwość?

Ewa | 2014-12-06

Bardzo dobra pozycja, prawie naukowa, o tym jaką cenę tak naprawdę płacimy za wygodę, hiper konsumpcjonizm i w zasadzie nieograniczony dostęp do rzeczy, które nie są nam niezbędne. Książka bezpardonowo obnaża politykę firm i koncernów wobec klientów i fakt, za co owe mają nasze zdrowie dodając do produkowanych przez siebie produktów codziennego użytku silnie toksycznych substancji. Uważam, że ta książka powinna być przeczytana przez absolutnie każdego. Po to,aby nieco się opamiętać. Wiadomo, że nie da się uciec od wszystkiego. Można jednak poprzez proste decyzje ZNACZĄCO ograniczyć ekspozycję na agresywne chemikalia. Jeżeli komuś wydaje się, że szesnasta plastikowa zabawka dla dziecka jest niezbędnym zakupem,a wcieranie w siebie codziennie tuzina różnych środków jest naturalne i nieszkodliwe, po prostu MUSI zapoznać się z tą książką.

zaza | 2011-07-21
Przeczytana: lipiec 2011

Całość sprowadzić można w zasadzie do ostatniego rozdziału ze wskazówkami. Choć muszę przyznać, że pozostałe też były warte przeczytania. Na minus działa jednak zbyt duża liczba odnośników do przepisów prawnych w Kanadzie i USA, które dla nas są praktycznie bez znaczenia. Mimo wszystko polecam.

Salma | 2012-03-15

Książka trafiła do mnie po promocyjnej cenie - symbolicznych 5 zł, jako dodatek do większych zakupów. W innej sytuacji raczej bym jej nie wybrała. No, ale skoro mam, to czytam. Po pierwszym rozdziale zaczęłam się jednak zastanawiać, czy powinnam czytać dalej. Bo treści w niej zawarte są przerażające. Czy chcę o tym wszystkim wiedzieć? Może lepiej żyć w nieświadomości? Plastykowe opakowania, puszki do konserw, teflon, odzież przeciwdeszczowa, zabawki dla dzieci, farba z paragonów, pestycydy, kosmetyki i środki antybakteryjne, ryby morskie - TRUCIZNA! ZWIĄZKI RAKOTWÓRCZE! Właściwie wszystko, z czego korzystam często lub częściej - zawiera toksyczne środki mające wpływ na otyłość, problemy prokreacyjne, rozwój nowotworów itp., itd. Cóż, stwierdziłam, że może lepiej jednak doczytać do końca, a nuż okaże się w ostatnim rozdziale, że to jakiś żart. Niestety - żartem nie było, a ja z przerażeniem spoglądam na wszelkie podejrzane plastykowe pojemniki, opakowanie pizzy, krem do twarzy,...

Estel | 2011-06-17

Zajawki tej książki rozbudziły mój apetyt... niestety, zbyt dużo w niej statystyk, danych i wzorów chemicznych a za mało... no właśnie, czego? Barwnego języka? Lepszej narracji? Trudno dokładnie określić, jednak przez całą pracę trudno było mi przebrnąć.

karolina | 2016-07-03

Dzięki tej książce żyje zdrowej :). Bardzo polecam tym którym zależy chociażby na własnym zdrowiu.

Kasia W | 2016-09-05
daria93 | 2016-07-31